Tenisz: Wawrinka meghódította Tokiót, ellenfele sem búsulhat

2015.10.11. 08:06
Az első kiemelt Stan Wawrinka két szettben (6:2, 6:4) megverte a francia Benoit Paire-t a tokiói kemény pályás férfi tenisztorna döntőjében, ezzel Roger Federer 2006-os sikere óta az első svájci játékos lett, aki megnyerte a versenyt.

Az idei negyedik tornagyőzelmét arató Wawrinkának nem okozott gondot a világranglista 32. helyezettjének legyőzése, a mérkőzés alig több mint egy órán át tartott. A Roland Garros-győztes svájci ezzel 5–1-re módosította a Benoit Paire elleni mérlegét, de a pályafutása negyedik ATP-döntőjén a harmadik vereségét elszenvedő francia játékost sem kell sajnálni.

Paire a hét folyamán Grigor Dimitrovot, Markosz Bagdatiszt, Nick Kyrgiost és Nisikori Keit is legyőzte, menetelésével pedig – a háromszáz ranglistapont mellett – 138 ezer dollárt, átszámítva csaknem 38 millió forintot keresett.

ATP 500-AS TORNA, TOKIÓ (1 263 045 dollár, kemény pálya)