Tenisz: Wawrinka-Federer svájci házidöntő Monte-Carlóban

2014.04.19. 17:18
Nagy diadal: Federer összességében simán megverte Djokovicsot (Fotó: Reuters)
A Monte-Carlóban zajló férfi tenisztornán svájci házi döntőt rendeznek, miután a 3. helyen kiemelt Stanislas Wawrinka és a negyedikként rangsorolt Roger Federer is sikerrel vette az elődöntőt.

Wawrinka egy sima és egy szorosabb szettben győzte le a nyolcszoros tornagyőztes Rafael Nadalt búcsúztató David Ferrert, Federer pedig a címvédő Novak Djokovics ellen nyert szintén két játszmában. A korábbi világelső svájci a negyedik monte-carlói fináléjára készül – a korábbi hármat egyaránt elbukta Nadal ellen.

Federer 18–16-ra növelte előnyét a Djokovics elleni párharcokban, a fájós csuklóval küzdő szerb a 76 perces mérkőzést követően kalapot emelt svájci ellenfele előtt.

„Federer az utóbbi hónapokban kiváló teniszt játszik, sokkal jobban teniszezik, mint az előző szezonban” – mondta. Djokovics ugyanakkor hozzátette, csuklósérülése miatt lehet, hogy kényszerpihenőre szorul.

„Egy ideig nem tudok teniszezni, még nem tudom, meddig.”

A svájci párosítás örökmérlege hatalmas Federer-fölényt mutat, 13–1 – igaz, az eddigi egyetlen Wawrinka-siker pont Monte-Carlóban született meg, 2009-ben.

ATP 1000-ES TORNA, MONTE-CARLO (2 884 675 euró, salak)
EGYES, ELŐDÖNTŐ

Wawrinka (svájci, 3.)–Ferrer (spanyol, 6.) 6:1, 7:6
Federer (svájci, 4.)–Djokovics (szerb, 2.) 7:5, 6:2
A DÖNTŐBEN
Wawrinka (svájci, 3.)–Federer (svájci, 4.)

FED-KUPA

A női teniszezők Fed-kupájának elődöntőjében az első helyen kiemelt, címvédő Olaszország két mérkőzés után 2–0-s hátrányban van Csehországban.

A világranglista (1. Olaszország 28 367.5 pont, 2. Csehország 28 340, 3. Oroszország 15 505, 4. Ausztrália 9230, 5. Németország 9050) toronymagasan legkiemelkedőbb két válogatottja összecsapásának első napján Lucie Safárová Sara Erranit, Petra Kvitová pedig Camila Giorgit verte meg egy szorosabb és egy simább szettben. Folytatás vasárnap az egyesek felcserélésével (Kvitová–Errani, Safárová–Giorgi), majd a párosok összecsapásával.

Az alsó ágon a negyedik kiemelt szlovákokat búcsúztató németek Brisbane-ben 2–0-ra vezetnek az oroszokat kiejtő ausztrálok ellen, miután a Samantha Stosur, Casey Dellacqua összetételű hazaiak erejéből csupán egy szoros szettre futotta.

FED-KUPA
ELŐDÖNTŐ
CSEHORSZÁG (3.)–OLASZORSZÁG (1.) 2–0 (Ostrava)

WTA – KUALA LUMPUR

Az első helyen kiemelt szlovák Dominika Cibulková és a hetedikként rangsorolt horvát Donna Vekic is szetthátrányból nyert a malajziai női tenisztorna elődöntőjében, kiharcolva így a fináléba kerülést.

A 17 éves horvát lány harmadik WTA-döntőjére készül, eddig még nem tudott felnőtt tornát nyerni.

WTA-TORNA, KUALA LUMPUR (250 000 dollár, kemény pálya)

Cibulková (szlovák, 1.)–Ka. Plisková (cseh, 3.) 6:7, 6:3, 6:3
Vekic (horvát, 7.)–Csang Su-aj (kínai, 2.) 1:6, 6:3, 6:4