Tenisz: Wawrinka és Murray fordított, Djokovics kiesett

2014.08.14. 22:36
A Cincinnatiben zajló férfi tenisztorna 3. fordulójában búcsúzott a világelső szerb Novak Djokovics, miután két szoros szettben kikapott a spanyol Tommy Robredótól.

Novak Djokovics 2005 után ismét kikapott Tommy Robredótól (Fotó: Action Images)

A 27 éves szerb klasszis korábbi hét Robredo elleni meccséből csupán egyet vesztett el, az elsőt, még 2005-ben. Ezúttal nem indult túl simán számára a mérkőzés, a spanyol 2:2-nél lebrékelte, és ellépett 4:2-re. A szerb innen fordított két bréklabdát hárítva (5:4), és mivel már egyikük sem rontott, jöhetett a rövidítés (6:6). Itt 6–3-nál három szettlabdához jutott Robredo, hogy aztán mindet el is veszítse, majd 7–6-nál a negyedikkel már élt (6:7).

A második felvonásban Robredo 5:4-es előnyéig bréklabdát sem tudtak felmutatni a felek, ott azonban Djokovics kettős hibája miatt 15:40-nél a spanyolnak két meccslabdája is volt, hiába. 6:5-ös vezetésénél azonban a harmadikkal már élt, így 7:6, 7:5-re legyőzte a világranglista-vezetőt.

A svájci Stanislas Wawrinka és a brit Andy Murray számára sem indult könnyen a mai meccs, előbbi a horvát Marin Cilic, utóbbi az amerikai John Isner ellen bukta el az első szettet, ők azonban Djokoviccsal ellentétben fordítani tudtak. Wawrinka ráadásul imponálóan, hiszen ezt követően csupán egy játékot vesztett el, Murray pedig óriási csatában gyűrte le az ellenfelét.

NŐI PÁROS

A női párosverseny negyeddöntőjében a Babos Tímea, Kristina Mladenovic duó szetthátrányból fordítva legyőzte a világelső Sara Errani, Roberta Vinci kettőst.

A magyar, francia kettős a wimbledoni döntő után nézett ismét farkasszemet a kiváló olasz kettőssel, a kezdés pedig egészen hasonlóan alakult, a brékekkel tarkított első szettet simán behúzták Vinciék (2:6).

Babosék mind a négy adogatásukat elvesztették az első játszmában, nem úgy a másodikban, ahol egyszer sem rontottak, és mivel kétszer brékelni is tudtak, nagyon sima játszma után egyenlítettek (6:1).

A döntő rövidítésben aztán megint a hibáké volt a főszerep, két-két rontás után először Erraniék hozták adogatásukat, és 5–3-nál lépéselőnybe is kerültek. Mladenovicék 4–6-ról sorozatban nyert három ponttal fordítottak, és 7–6-ra, 8–7-re, majd 9–8-ra is vezettek, utóbbit követően pedig kiszerválták a négy közé jutást.

NŐI EGYES

Az egyesben a világelső amerikai Serena Williams két sima, a második román Simona Halep pedig két szorosabb szettben múlta felül kiemelt riválisát, a spanyol Carla Suárez-Navarro viszont a megnyert első felvonás ellenére kikapott Elina Szvitolinától.

ATP 1000-ES TORNA, CINCINNATI (3 079 555 dollár, kemény pálya)
EGYES, 3. FORDULÓ

Robredo (spanyol, 16.)–Djokovics (szerb, 1.) 7:6, 7:5
Wawrinka (svájci, 3.)–Cilic (horvát, 14.) 3:6, 6:0, 6:1
Benneteau (francia)–Janowicz (lengyel) 7:5, 6:1
Fognini (olasz, 15.)–Lu Jen-hszün (tajvani) 3:6, 6:3, 6:3
Murray (brit, 8.)–Isner (amerikai, 11.) 6:7, 6:4, 7:6

WTA-TORNA, CINCINNATI (2 567 000 dollár, kemény pálya)
EGYES, NYOLCADDÖNTŐ
S. Williams (amerikai, 1.)–Pennetta (olasz, 13.) 6:2, 6:2
Szvitolina (ukrán)–Suárez-Navarro (spanyol, 15.) 4:6, 6:4, 6:4
Halep (román, 2.)–Safárová (cseh, 16.) 6:4, 7:5

PÁROS, NEGYEDDÖNTŐ

Babos, Mladenovic (magyar, francia, 6.)–Errani, Vinci (olasz, 1.) 2:6, 6:1, 10–8