Tenisz: utolsó magyarként Piros is kiesett Budapesten

MTI MTIMTI MTI
2019.02.06. 20:14
Egyesben Piros Zsombor számára is véget ért a budapesti challengerverseny (Fotó: Koncz György, archív)
Piros Zsombor vereséget szenvedett a második fordulóban a 42 ezer euró (13.3 millió forint) összdíjazású budapesti férfi challenger-tenisztornán.

A világranglista 372. helyezettje szerdán Zdenek Kolár-zsal csapott össze, aki a rangsorban a 230.

Piros az 55 percig tartó első szettben 3:5-ről fordított, és rövidítésben nyert. A második játszmában viszont nem tanúsított nagy ellenállást, mindössze egy gém lett az övé, így a 15. helyen kiemelt cseh ellenfele 29 perc elteltével egyenlített. Hasonlóan egyoldalú lett az utolsó szett is, amelyben ismét Kolár bizonyult jobbnak 33 perc alatt.

HUNGARIAN CHALLENGER OPEN, BOK CSARNOK (42 ezer euró, kemény pálya)
EGYES, 1. FORDULÓ
Kolár (cseh, 15.)–PIROS ZSOMBOR (magyar) 6:7 (2–7), 6:1, 6:2

PÁROS, 1. FORDULÓ
Krawietz, Polásek (német, szlovák, 1.)–KÉKI MÁRK, MAROZSÁN FÁBIÁN (magyarok) 6:1, 7:6 (8–6)
Baldi, Margaroli (olasz, svájci)–BORSOS GÁBOR, NAGY PÉTER (magyarok) 7:6 (7–5), 6:4
Bednarek, Kolár (lengyel, cseh)–PIROS ZSOMBOR, SZINTAI DÁVID (magyarok) – a magyar páros visszalépett