Tenisz: törölték a madridi salakos tornát a pandémia miatt

A nőknél tavaly Kiki Bertens nyert – idén nem fog (Fotó: AFP)
A koronavírus-járvány miatt végleg törölték az eredeti májusi időpontjáról szeptemberre áttett madridi salakpályás férfi és női tenisztornát. A szervezők kedden közölték, hogy a pandémia által előidézett helyzet, illetve a fertőzések ismét emelkedő száma miatt idén elmarad a viadal.
A spanyol fővárosban sorra kerülő verseny hagyományosan a Roland Garros felvezető tornája májusban. A házigazdák tavasszal a járvány következtében szeptember 12-re helyezték át a Mutua Madrid Opent, két héttel a szintén őszre halasztott francia nyílt bajnokság elé.
A nőknél az e heti, palermói viadal révén már folytatódik a nemzetközi szezon, míg a férfiak számára az augusztus 22-én kezdődő cincinnati tornával indul újra a teniszélet, utóbbi helyszíne a US Opennek is otthont adó Billie Jean King Nemzeti Teniszcentrum lesz New Yorkban.
Legfrissebb hírek

Monte-Carlóban véget ért Sinner szenzációs sorozata
Tenisz
2026.04.09. 18:51

Udvardy Panna az első fordulóban búcsúzott Linzben
Tenisz
2026.04.08. 18:38

BJK-kupa: az eső miatt szerdán zárul Tóth Amarissa meccse
Tenisz
2026.04.07. 23:06

Bardóczky Kornél: Nem teszünk le a feljutásról
Tenisz
2026.04.07. 10:00

Gálfi Dalma kihagyja a BJK-kupát, győzelemmel kezdett Linzben
Tenisz
2026.04.06. 16:28

Udvardy Panna vert helyzetből fordított, és döntős Bogotában
Tenisz
2026.04.05. 08:47
Ezek is érdekelhetik


