B. L. 2019.07.24 08:36 Frissítve: 2019.07.24 08:37

Tenisz: Tomic szetthátrányból győzte le az ötödik kiemeltet

Az ausztrál Bernard Tomic szetthátrányból nyert az ötödik helyen kiemelt amerikai Frances Tiafoe ellen az atlantai kemény pályás férfitorna első fordulójában.

Tomic szetthátrányból nyert Atlantában (Fotó: AFP)

Tomic a döntő játszmát rövidítésben nyerte meg, a mérkőzés 1 óra 48 percig tartott. Az ausztrál teniszező a nyolcaddöntőben honfitársával, Matthew Ebdennel találkozik.

ATP 250-ES TORNA, ATLANTA (777 385 dollár, kemény pálya)
EGYES, 1. FORDULÓ

Tomic (ausztrál)–Tiafoe (amerikai, 5.) 4:6, 6:3, 7:6 (7–4)
Albot (moldovai, 6.)–Sandgren (amerikai) 6:4, 7:6 (7–4)
Humbert (francia, 8.)–Gromley (amerikai) 7:6 (7–2), 6:2
Ebden (ausztrál)–Majchrzak (lengyel) 7:6 (7–5), 6:3
Kvon Szun (dél-koreai)–Gunneswaran (indiai) 6:7 (4–7), 7:5, 6:0
Opelka (amerikai)–Bublik (kazah) 6:3, 7:6 (7–1)
Evans (brit)–Jung (tajvani) 6:1, 6:1
Kecmanovics (szerb)–Sock (amerikai) 7:6 (11–9), 7:6 (7–5)
King (amerikai)–Dimitrov (bolgár) 7:5, 6:4

2020.04.01 22:13:50

Tenisz KLEIN RON

NS-VÉLEMÉNY. Az elmúlt 143 évben Wimbledonban csak a világháborúk idején nem játszottak.

2020.03.11 23:56:39

Tenisz THURY GÁBOR

ALAPVONAL. A közösségi élményt erősítő Davis-kupában teljesen más a hangulat, mint a többi versenyen, így Fucsovics némi hezitálás után a kemény pályás viadalokra készülés időszakában is vállalta a salakon rendezett csapatversenyt.