Tenisz: Thiem győzött Lyonban; Nürnbergben Larsson nyert

MTI MTIMTI MTI
2018.05.26. 18:01
Az első helyen kiemelt Dominic Thiem nyerte meg az 501 ezer euró (159 millió forint) összdíjazású lyoni salakpályás férfi tenisztornát, mivel a szombati döntőben legyőzte a hazai közönség előtt szereplő Gilles Simont. A világranglista 97. helyezettje, Johanna Larsson nyerte a 250 ezer dollár (67,5 millió forint) összdíjazású nürnbergi salakpályás női tenisztornát.

A 24 éves Thiem pályafutása tizedik trófeáját szerezte meg.

A svéd teniszező az amerikai Alison Riskét (105.) győzte le két szoros szettben, 1 óra 48 perc alatt. Larsson a második tornagyőzelmét ünnepelhette egyesben, először 2015-ben nyert Bastadban.

Az orosz Anasztaszja Pavljucsenkova nyerte meg a 250 ezer dollár (67,5 millió forint) összdíjazású strasbourgi salakpályás női tenisztornát, mivel szombaton maratoni döntőben legyőzte a szlovák Dominika Cibulkovát. A három rövidítést hozó találkozó 3 óra 35 percig tartott. A 26 éves bajnok pályafutása 12. WTA-versenyén diadalmaskodott.

WTA-TORNA, NÜRNBERG (250 000 dollár, salak)
EGYES, DÖNTŐ

Larsson (svéd)–Riske (amerikai) 7:6 (7–4), 6:4

WTA-TORNA, STRASBOURG (250 000 dollár, salak)
EGYES, ELŐDÖNTŐ

Pavljucsenkova (orosz, 3.)–Cibulková (szlovák, 5.) 6:7 (5–7), 7:6 (7–3), 7:6 (8–6)

ATP 250-ES TORNA, LYON (501 345 euró, salak)

Thiem (osztrák, 1.)–Simon (francia) 3:6, 7:6 (7–1), 6:1

ATP 250-ES TORNA, GENF (501 345 euró, salak)

Fucsovics Márton (magyar)–Peter Gojowczyk (német) 6:2, 6:2