Tenisz: a címvédő Nadal is a nyolc közé került Barcelonában

MTI MTIMTI MTI
2019.04.25. 19:38
A Barcelonában zajló salakpályás férfi tenisztorna nyolcaddöntőjében a címvédő, és első helyen kiemelt spanyol Rafael Nadal két szettben legyőzte honfitársát, David Ferrert, így bejutott a legjobb nyolc közé.

Nadal meccse előtt a harmadik helyen kiemelt osztrák Dominic Thiem jutott be a negyeddöntőbe, mivel két szettben felülmúlta a spanyol Jaume Munart. Az osztrák játékoshoz hasonlóan nyert a nyolcaddöntőben a 4. helyen rangsorolt japán Nisikori Kei, valamint a 7. kiemelt orosz Danyiil Medvegyev is. Némi meglepetésre búcsúzott a 13. kiemelt bolgár Grigor Dimitrov, akit a világranglistán 81. helyen álló chilei Nicolás Jarry vert meg.

A nap utolsó előtti mérkőzésén elbúcsúzott a további küzdelmektől az előző fordulóban a Fucsovics Mártont legyőző görög Sztefanosz Cicipasz, aki a német Jan-Lennard Strufftól szenvedett 6:4, 3:6, 6:2-es vereséget.

ATP 500-AS TORNA, BARCELONA (2 746 455 euró, salak)