Tenisz: Stollárék meccslabdát hárítva elődöntőbe jutottak

2017.10.19. 19:14
Stollár Fanny és az amerikai Varvara Lepchenko elődöntőbe jutott a luxembourgi női tenisztorna páros versenyében, döntő rövidítésben legyőzve a Veronica Cepede Royg, Beatriz Haddad Maia paraguayi, brazil kettőst.

A magyar játékos és partnere az első játszmában 4:3-as vezetésnél vette el a másik duó adogatását, és simán kiszerválta a szettet.

A második felvonásban nyolc bréklabdát és három bréket láthatott a közönség, ezek kihasználásban a dél-amerikaiak voltak hatékonyabbak, így 37 perc alatt egyenlítettek.

A döntő rövidítésben is bizonytalan volt mindkét kettős a maga adogatásainál, végül Stollárék egy mérkőzéslabdát hárítva 1 óra 28 perc alatt diadalmaskodtak.

A magyar, amerikai páros a legjobb négy között a Lesley Kerkhove, Lidzija Marozava holland, fehérorosz duó ellen lép pályára.

WTA-TORNA, LUXEMBOURG (250 000 dollár, kemény pálya)
PÁROS, NEGYEDDÖNTŐ

Stollár Fanny, Varvara Lepchenko (magyar, amerikai)–Veronica Cepede Royg, Beatriz Haddad Maia (paraguayi, brazil) 6:3, 3:6, 12–10 – döntő rövidítés

ATP 250-ES TORNA, STOCKHOLM (660 375 euró, kemény pálya)