Tenisz: rémálomrajt után Fucsovics kiejtette Goffint Madridban

NSO/MTI NSO/MTINSO/MTI NSO/MTI
2019.05.07. 13:52
Fucsovics Márton nagyon beragadt a meccs elején, utána azonban Goffin fölé kerekedett (Fotó: AFP, archív)
A világranglistán 36. helyen álló Fucsovics Márton nagy csatában legyőzte a korábban 7. helyen is lévő David Goffint (23.) a madridi férfi tenisztorna első fordulójában.

A két játékos korábban egyszer csapott össze egymással, a 2018-as Davis-kupában a Világcsoportban a belga négy szettben nyerni tudott.

Nem indult jól a meccs első számú férfi teniszezőnk szempontjából, hiszen első két adogatását rögvest elbukta, ellenfele pillanatok alatt ellépett 4:0-ra, sőt ott is volt két bréklabdája. Ekkor azonban megváltozott valami, Fucsovics sorozatban hét játékot nyert meg, így behúzta az első szettet (6:4), majd négy bréklabdát hárítva előnnyel kezdte a másodikat is.

Az első játszmához hasonlóan ezúttal is Goffiné volt az első sikeres fogadás (2:3), de egyből visszabrékelt, majd fordított a magyar játékos, így a belgának folyamatosan az egyenlítésért kellett küzdenie, és bár ezt 5:4-es hátrányánál még megtette, a következő adogatásánál már nem (7:5)!

„Komoly skalpot sikerült szereznem, értékes, fontos győzelem” – kommentálta sikerét Facebook-oldalán a magyar játékos, aki arról is írt, hogy fáradtan kezdte a mérkőzést, az elmúlt három napban ugyanis nem tudta kipihenni magát, egyszer sem ébredt frissen, viszont 0:4-nél sikerült felráznia magát. – „Jól ment az adogatás, viszonylag jó százalékban jöttek be az első szerváim. Stabil voltam és jól mozogtam. Azt nem mondom, hogy most átestem a holtponton, de erőt ad a győzelem.”

Fucsovics ellenfele a második fordulóban a francia Gaël Monfils lesz, ha pedig ezt a kört is sikerrel venné, akkor a Roger Federer–Richard Gasquet párharc győztese jöhet.

ATP 1000-ES TORNA, MADRID (7 279 270 euró, salak)