MTI 2019.08.16 18:21 Frissítve: 2019.08.16 18:33

Tenisz: Piros Zsombor elődöntős Cordenonsban

Piros Zsombor elődöntős lett az olaszországi Cordenonsban zajló, 69 ezer euró (22.5 millió forint) összdíjazású salakpályás férfi tenisztornán, miután a pénteki negyeddöntőben két szettben jobbnak bizonyult a brazil Thiago Seyboth Wildnél.

Piros Zsombor elődöntős Cordenonsban (Fotó: Koncz György, archív)

Piros (448. a világranglistán) mindkét szettben 1:1 után rögtön brékelőnybe került: az első játszmában ez bőven elég volt a dél-amerikai riválissal (373.) szemben, a másodikban viszont újabb két brék után már 5:2-re elhúzott, és saját adogatójátéka során már mérkőzéslabdához is jutott. Brazil ellenfele azonban nagyot küzdött, és felzárkózott 4:5-re. A magyar játékos végül az ötödik meccslabdájával tudta lezárni az összecsapást.

A 6:4, 6:4-re megnyert találkozó 1 óra 35 percig tartott.

A magyar teniszező a szombati elődöntőben a 25 éves ausztrál Christopher O'Connell-lel (313.) mérkőzik meg.

2019.09.16 10:32:46

Tenisz GYŐRI FERENC, KOCSMÁR-TÓTH ISTVÁN

Balázs Attila 17 percnyi játék után, két gémmel megnyerte az Illja Marcsenko elleni találkozót.

2019.09.15 16:44:02

Tenisz GYŐRI FERENC (összefoglaló), HARMATH ÁKOS (percről percre)

Balázs Attila az első játszmát megnyerte, a másodikban szettlabdát is hárított, 5:5-ről folytatják.

2019.09.15 13:29:36

Tenisz nemzetisport.hu

Fucsovics előbb Balázs oldalán párosban nyert döntő szettben, majd háromórás meccsen kikapott Sztahovszkijtól.

2019.09.12 22:06:33

Tenisz MONCZ ATTILA

ALAPVONAL. „Mi hárman olyat teszünk, mint senki a tenisz történelmében. Büszke vagyok, hogy részese lehetek a harcnak."

2019.09.09 10:17:11

Tenisz KLEIN RON (New York)

A román származású kanadai Bianca Andreescu az első Grand Slam-döntőjén, 24 ezer tomboló amerikai előtt sem félt.