Tenisz: Piros 6:0-ra megnyert szett után kikapott a pesti tornán

2017.02.07. 19:24
Piros élete szettjét játszotta (Fotó: Földi D. Attila)
Az 1. fordulóban vereséget szenvedett Piros Zsombor a budapesti kemény pályás tenisztornán. A juniorok Australian Openjén győztes magyar versenyző 6:0-re megnyerte az első játszmát Edward Corrie ellen, de utána a brit nagyobb rutinja érvénysült.

A brit Edward Corrie a világranglista 271. helyén áll, Piros Zsombor jelenleg az 1561. pozíciót birtokolja. Eleinte a különbség egyáltalán nem látszott meg a két játékos között. Olyannyira, hogy a 17 éves Piros 6:0-ra megnyerte az első játszmát…

ÉRTÉKELÉS
„Az elején életem legjobb szettjét játszottam, de aztán kijött a felnőttmezőny magasabb szintje” – értékelt az MTI-nek Piros
Zsombor.

Corrie csak a második szettben tudta hozni először a saját adogatását. Ezután a brit megmutatta, hogy miért jár a legjobb háromszázon belül: 3:3 után brékelte Pirost. A magyar versenyző – kiváló versenyzői adottságot bizonyítva – visszavette az adogatást a következő játékban. Azonban rögtön utána Corrie ismét elvette Piros adogatását, majd hozta a sajátját, így egyenlített a szettek tekintetében.

A döntő játszmában is érvényesült a 28 éves Corrie nagyobb rutinja, kétszer brékelte Pirost, s végül 6:2-vel megnyerte a mérkőzést.

A párosok küzdelmében Borsos Gábor és a bosnyák Mirza Basic kettőse két szettben nyert a Fucsovics Mártont, Gödry Levente duó ellen.

ATP CHALLENGER-TORNA, BUDAPEST (64 ezer euró, kemény pálya)