nemzetisport.hu 2016.08.07 22:08 Frissítve: 2016.08.07 22:20

Tenisz: 8 év után nem amerikai kézben az atlantai trófea

A riói olimpiától önként visszalépő Nick Kyrgios nyerte meg az atlantai kemény pályás tenisztornát, a döntőben 7:6, 7:6-ra legyőzve az előző három kiírást megnyerő John Isnert.

Kyrgios pályafutása második ATP-tornagyőzelmét aratta, és két vereség után először verte meg Isnert.

Kyrgios előtt Gilles Simon volt a legutóbbi nem amerikai győztese az atlantai versenynek, 2008-ban, azóta Robby Ginepri és Andy Roddick egyszer, Mardy Fish kétszer, Isner háromszor nyerte meg a tornát.

ATP 250-ES TORNA, ATLANTA (693 425 dollár, kemény pálya)
DÖNTŐ

Kyrgios (ausztrál, 2.)–Isner (amerikai, 1.) 7:6 (3), 7:6 (4)

2020.04.01 22:13:50

Tenisz KLEIN RON

NS-VÉLEMÉNY. Az elmúlt 143 évben Wimbledonban csak a világháborúk idején nem játszottak.

2020.03.11 23:56:39

Tenisz THURY GÁBOR

ALAPVONAL. A közösségi élményt erősítő Davis-kupában teljesen más a hangulat, mint a többi versenyen, így Fucsovics némi hezitálás után a kemény pályás viadalokra készülés időszakában is vállalta a salakon rendezett csapatversenyt.