Tenisz: nem jött össze a tornagyőzelem Babos Tímeának

2016.08.05. 18:30
Kabalavigasz (Fotó: babostimea.hu)
Babos Tímea három játszmában kikapott a második helyen kiemelt román Irina-Camelia Begutól a florianópolisi WTA-tenisztorna pénteki döntőjében.

Babos Tímea 3:0-val kezdte a mérkőzést, majd – miután a saját adogatásait hozta – a második brékkel behúzta az örömtelien gyorsan véget érő szettet (6:2).

A második játszma brékháborúval kezdődött: az első három játékot a fogadó nyerte meg, kétszer Begu. Két sikeres adogatógém után a magyar játékos következett brékkel (3:3), saját szerváival át is vette a vezetést, csakhogy 4:4-nél harmadszor is elveszítette az adogatását, és ez hamarosan a játszmába került (4:6).

Babos remekül kezdte a harmadik felvonást, de hiába vette el ellenfele adogatását és vezetett 2:0-ra, a harmadik gémben 40:0-ről bukta a sajátját, és Begu lendületből hozta az övét (2:2). A hetedik játékban megint 40:0-nél remegett meg Timi kezében az ütő, Begu átvette a vezetést, és stílszerűen adogatóelőnyről kiharcolt brékkel nyerte meg a szettet (3:6), egyben a mérkőzést.

Babos Tímea számára a riói olimpia tenisztornája lesz a következő próbatétel.

WTA-TORNA, FLORIANÓPOLIS (226 750 dollár, kemény pálya)