Tenisz: Nadal tisztelte Hewittot, de nem kegyelmezett neki

2014.03.23. 07:31
Nadal nem kegyelmezett Hewittnak (Fotó: Action Images)
Az első helyen kiemelt spanyol Rafael Nadal két szettben, 6:1, 6:3-ra nyert az ausztrál Lleyton Hewitt ellen a Miamiban zajló kemény pályás férfi tenisztorna második fordulójában. A nőknél az orosz Marija Sarapova három játszmában diadalmaskodott a cseh Lucie Safárová felett, és ezzel bejutott a negyedik körbe.

Mint korábban beszámoltunk róla, Lleyton Hewitt az első fordulóban pályafutása 600. győzelmét aratta az ATP World Tour-sorozatban, ezzel a 33 éves ausztrál harmadikként érte el ezt a számot az aktív játékosok között. Rajta kívül csak Roger Federer és Rafael Nadal büszkélkedhet ennyi sikerrel, s Hewitt a második körben éppen a spanyollal találkozott Miamiban.

„Lleyton egy kiváló példa előttem, még mindig szenvedélyesen szereti a játékot, jó példát mutat a gyerekeknek is. Tisztelem ezért, de a pályán nem gondolhatok erre, azért jöttem, hogy a legjobbamat nyújtsam, és tudom, milyen veszélyes ellenfél" – mondta Nadal még a meccs előtt.

Ennek szellemében kezdett a spanyol, negyed óra alatt két brékkel már 4:0-ra vezetett, amikor Hewitt először hozni tudta a szerváját, de utána egy újabb brékkel 6:1-re megnyerte az első szettet. Az ausztrál agresszívabbá vált a második játszmában, ám ez is kevés volt, Nadal 4:3-nál elvette az adogatását, majd hozta a sajátját, így egy óra alatt behúzta a találkozót.

„Mindent beleadtam, de Nadal túl jó volt. Mindig, amikor azt éreztem, hogy nyerő helyzetben vagyok, vissza tudott jönni a labdamenetbe" – fogalmazott a meccs után Hewitt.