Tenisz: Nadal kiesett, Raonic lesz Federer ellenfele

2015.03.21. 01:23
Milos Raonic (balra) először verte meg Rafael Nadalt, korábbi öt meccsükön a spanyol nyert (Fotó: AFP)
Milos Raonic három szoros játszmában (4:6, 7:6, 7:5) legyőzte a spanyol Rafael Nadalt az Indian Wellsben zajló kemény pályás férfi tenisztorna pénteki negyeddöntőjében és ezzel bejutott a legjobb négy közé, ahol Roger Federer lesz az ellenfele.

SERENA MEGSÉRÜLT
Térdsérülés miatt visszalépett elődöntőjétől a világelső Serena Williams a nők versenyében.

Az amerikai sztár – aki 14 év után indult újra ezen a versenyen – a harmadik helyen kiemelt román Simona Haleppel játszott volna a döntőbe jutásért helyi idő szerint péntek este. Williams jobb térde sérült meg.

Visszalépése azt jelenti, hogy Halep automatikusan a fináléba jutott.

Ellenfele a szerb Jelena Jankovics lesz, aki az elődöntő másik mérkőzésén csaknem kétórás csatában, három szettben legyőzte a német Sabine Lisickit.

Az első játszma hozta a torna első olyan Milos Raonic-adogatójátékot, amit elvett az ellenfél – ezzel a csöppnyi előnnyel Rafael Nadal 36 perc alatt el is jutott a szett megnyeréséig.

A második játszmában Nadalnak voltak nehéz pillanatai – 4:5, 15:40-ről kellett talpra állnia, zsinórban megnyert négy ponttal tette meg –, a hosszúra nyúlt rövidítésben kiharcolt három meccslabdát, ám meglepő rontásból többet láttunk tőle, mint mesés ütésből, és a rendkívül szívósan küzdő Raonic most már kihasználta a lehetőségeit.

A döntő játszmában 5:5-ig mindkét játékos nyerte az adogatását, aztán ezúttal az egyre magabiztosabban teniszező Raonic szállította az első (és egyetlen) bréket, és a saját adogatásában 40:15-nél már magától értetődően „húzta be” az első meccslabdát.

Az ellenfele 25 nyerő ütésével szemben 48-at produkáló kanadai játékos életében először győzte le Nadalt, és készülhet a Tomás Berdych ellen nagyon simán nyerő Roger Federer elleni elődöntőre.

ATP 1000-ES TORNA, INDIAN WELLS (6 267 755 dollár, kemény)