MTI/NSO 2017.05.14 21:14 Frissítve: 2017.05.14 21:25

Tenisz: Nadal idén egyelőre megállíthatatlan salakon

Rafael Nadal diadalmaskodott a madridi salakpályás tenisztorna férfi versenyében, miután a torna fináléjában nagy csatában győzött Dominic Thiem ellen.

Nadal egyelőre megállíthatatlan salakon idén (Fotó: AFP)

Nadalnak az első játszmában 5:4-es előnyénél három bréklabdája volt a szettelőnyhöz, de ellenfele kiegyenlített, és csak a rövidítésben adta meg magát. A második játszma Thiem elbukott szervajátékával indult, amiből Nadal a folytatásban megélt, és negyedik meccslabdáját kihasználva lezárta a 2:17 órán át tartó döntőt.

Thiem és Nadal idén már másodszor játszott egymással döntőt: két hete, Barcelonában a korábbi világelső spanyol 6:4, 6:1-re győzött. Az osztrák ezúttal még nagyobb küzdelemre kényszerítette Nadalt, de szettet ezúttal sem tudott nyerni ellene.

Nadal pályafutása 72., idei harmadik tornagyőzelmét aratta. Előzőleg Monte-Carlóban, majd Barcelonában nyert salakpályán, egyformán tizedszer. Kedvenc borításán idén még veretlen a korábbi világelső, 15–0 a mérlege, azaz mindhárom tornát megnyerte, amin elindult – ráadásul a 32 lejátszott szettből mindössze kettőt veszített el.

A 30 éves spanyol teniszező 30. ATP 1000-es tornáját nyerte pályafutása során, amivel utolérte az örökranglista élén Novak Djokovicsot.

A hétfői világranglistán Nadal a Madridban megszerzett 1000 pontjával feljön a negyedik helyre, megelőzve Roger Federert. Thiem 600 ponttal lesz gazdagabb, amivel a hetedik lesz a legfrissebb rangsorban.

TENISZ, ATP-TORNA, MADRID (5.44 millió euró, salak)

FÉRFI EGYES, DÖNTŐ
Nadal (spanyol, 4.)–Thiem (osztrák, 8.) 7:6 (10–8), 6:4

A Nemzeti Sport digitális formában - az e-újságért kattintson ide!

2018.03.13 23:08:44

Tenisz KLEIN RON

NS-VÉLEMÉNY. Van miért, van kikért felépíteni egy méltó pályát.

2018.02.20 09:59:54

Tenisz GYŐRI FERENC

Utolsó Grand Slam-győzelmét a világbajnok magyar lány ellen aratta a 35 éves olasz teniszezőnő.

2018.02.10 22:51:34

Tenisz IGLÓI-NAGY ISTVÁN

ALAPVONAL. Azt gondolom, a kérdésre adandó válasz ott dől el, hogy az ismert közszereplők, legyenek azok sportolók, művészek, üzletemberek, milyen arcukat mutatják a médiamentes időkben, amikor az emberség valóban az emberről szól, nem a sajtó- megjelenésről.

2018.02.07 15:07:45

Tenisz nemzetisport.hu

Bár úgy tervezte, itthon megünnepli a Grand Slam-győzelmet, ez az idő rövidsége miatt még várat magára.