Tenisz: Nadal és Djokovics 50. meccsét a spanyol nyerte meg

MTI MTIMTI MTI
2017.05.13. 23:39
Rafael Nadal a nyolcadik döntőjére készülhet Madridban (Fotók: AFP)
A négyszeres győztes Rafael Nadal magabiztosan megverte Novak Djokovicsot a madridi salakpályás tenisztorna férfi versenyének elődöntőjében. A spanyol klasszis a fináléban az osztrák Dominic Thiemmel csap össze.

A férfitenisz-történelem leghosszabb párharcának 50. felvonása előtt a belgrádi játékos vezetett 26–23-ra, az elődöntőkben 8–8 volt a mérleg, salakon pedig 14–7 Nadal javára. A régi formájához visszataláló spanyol sztár ellen szólt, hogy utóbbi hét mérkőzésüket Djokovics nyerte meg, és az elmúlt 12 meccsükön mindössze egyszer – a Roland Garros 2014-es fináléjában – volt jobb a 14-szeres Grand Slam-bajnok Nadal.

A jubileumi meccs első szettjében a 30 éves spanyol szórta a nyerő ütéseket, és a 6:2-es eredmény még hízelgő is volt a szerbre nézve. A folytatásban aztán Djokovics összeszedte magát, időnként teljesen egyenrangú ellenfele volt a minden labdát befutó Nadalnak, aki így is már 1 óra 39 perc elteltével győzelmet ünnepelhetett.

A férfi tenisz második legnagyobb párharca Djokovics és Roger Federer között zajlik (45 mérkőzés), aztán Federer és Nadal (37), majd Djokovics és Andy Murray, illetve Ivan Lendl és John McEnroe következik (36-36).

Simona Halep (balra) megvédte címét

A nők versenyét a címvédő Simona Halep nyerte meg. A harmadik helyen kiemelt román játékos a szombati döntőben a francia Kristina Mladenovicot győzte le három játszmában.

A 25 éves Halep pályafutása 15., idei első WTA-tornáján diadalmaskodott, ráadásul karrierje során először védte meg címét egy viadalon.

WTA-TORNA, MADRID (5 439 350 dollár, salak)