Tenisz: Murray a vb-n, Dimitrov lemarad; Wawrinka kiesett

NSO/MTI NSO/MTINSO/MTI NSO/MTI
2014.10.30. 19:12
Andy Murray sorozatban hetedszer vehet részt az év végi vb-n (Fotó: Action Images)
A kétszeres Grand Slam-tornagyőztes Andy Murray kiharcolta helyét a londoni világbajnokságon, miután két szettben legyőzte a bolgár Grigor Dimitrovot a párizsi férfi tenisztorna nyolcaddöntőjében. Ellenfele a világelső szerb Novak Djokovics lesz.

A brit játékos előtt korábban a szerb Novak Djokovics, a svájci Roger Federer és Stan Wawrinka, valamint a horvát Marin Cilic biztosította helyét a tíz nap múlva rajtoló londoni szupertornán. Dimitrovnak ugyanakkor a vereséggel szertefoszlottak vb-álmai.

Murray tavalyi, wimbledoni diadala után 14 hónapig nem nyert tornát, az utóbbi hetekben aztán Sencsenben, Bécsben és Valenciában sem talált legyőzőre. A brit sorozatban hetedszer is vehet részt az év végi ATP-világbajnokságon.

Wawrinka a vb-n tehát ott lehet, a negyeddöntőben viszont nem, miután a dél-afrikai Kevin Andersontól döntő szettben kikapott.

A korábbi világelső svájci Roger Federer két 6:4-es szettben legyőzte a hazai Lucas Pouille-t, az aktuális éllovas szerb Novak Djokovics pedig 6:3, 7:6-ra megverte a szintén francia Gaël Monfilst.

A szófiai Bajnokok Tornáján az első meccsén csupán három játékot vesztő spanyol Garbine Muguruza 0:6-tal nyitott az olasz Flavia Pennetta ellen, de ez sem törte meg, és két 6:1-es játszmával megnyerte az összecsapást, és vezeti a Serdica-csoportot.

A Szredec-kvartettben a német Andrea Petkovic két szettben legyőzte a szlovák Dominika Cibulkovát, ezzel bebiztosította helyét az elődöntőben.

ATP 1000-ES TORNA, PÁRIZS (2 884 675 euró, kemény pálya)

Djokovics (szerb, 1.)–Murray (brit, 8.)
Ferrer (spanyol, 4.)–Nisikori (japán, 6.)
Berdych (cseh, 5.)–K. Anderson (dél-afrikai, 14.)
Raonic (kanadai, 7.)–Federer (svájci, 2.)

WTA BAJNOKOK TORNÁJA, SZÓFIA (kemény pálya, 750 ezer dollár)
SERDICA-CSOPORT, 2. FORDULÓ
Muguruza (spanyol, 7.)–Pennetta (olasz, 3.) 0:6, 6:1, 6:1
Cornet (francia, 6.)–Makarova (orosz, 1.) 6:1, 6:4
A csoport álllása: 1. Muguruza 2 győzelem/0 vereség, 2. Pennetta 1/1 (3/2-es szettarány), 3. Cornet 1/1 (2/2), 4. Makarova 0/2

SZREDEC-CSOPORT, 3. FORDULÓ
Petkovic (német, 4.)–Cibulková (szlovák, 2.) 7:5, 6:3
A csoport állása: 1. Petkovic 2/1 (4/2, 30:27-es gémarány), 2. Cibulková 2/1 (4/2, 34:31), 3. Suárez Navarro 1/1 (2/2, 21:17), 4. Pironkova 0/2