Tenisz: Munar leküzdve, újra jöhet a Fucsovics–Baszilasvili

2019.06.11. 12:42
Fucsovics Márton idén negyedszer találkozhat Nikoloz Baszilasvilivel (Fotó: AFP, archív)
A világranglista 52. helyére csúszó Fucsovics Márton bejutott a stuttgarti férfi tenisztorna nyolcaddöntőjébe, mivel a nyitó körben két szoros szettben legyőzte a spanyol Jaume Munart (74.).

Fucsovics számára indult jobban a mérkőzés, hiszen bár 1:0-s vezetésénél még nem élt bréklabdájával, 2:1-nél már igen, így 3:1-re ellépett. Ellenfele nem adta fel és 3:3-nál már neki volt fogadóesélye, ez viszont ugyanúgy kimaradt, mint a következő két gémben a magyar játékosé, így hiába volt Fucsovicsnak 5:4-nél szettlabdája, jöhetett végül a rövidítés. Itt a fogadók 5–4-ig egy pontot sem szereztek, akkor azonban a magyar játékos minibrékkel két szettlabdához jutott, adogatóként pedig le is zárta a játszmát (7:6, 7–5).

A második felvonás az adogatók egyértelmű fölényével indult, 2:2-ig még csak esély sem volt bréklabdára, hiszen a fogadók összesen három labdamenetet nyertek meg. Ekkor megváltozott a játék dinamikája, előbb Fucsovics indított 0:40-nel fogadóként, és a harmadik esélyével lebrékelte Munart, majd a spanyol rögvest visszavette az elveszített játékát, majd a sajátját hozva 4:3-ra fordított. Volt azonban még csavar a történetben, innentől ugyanis már csak Fucsovics nyert játékot – noha 5:4-nél a 30:0-s kezdés után még három bréklabdát is kellett hárítania –, ezzel másfél óra alatt befejezte a meccset (6:4).

A 27 éves magyar játékos a következő fordulóban a 4. kiemelt, így az első körben erőnyerő Nikoloz Baszilasvilivel találkozik, idén már a negyedik alkalommal; eddig 2–1-re vezet Fucsovics, de legutóbb, Rómában a grúz örülhetett.

A kanadai Denis Shapovalov az első fordulóban búcsúzott, a világranglista 25. helyezettje kedden a 14 ászt szerváló német Jan-Lennard Strufftól (38.) kapott ki két szoros szettben 1 óra 26 perc alatt.

ATP 250-ES TORNA, STUTTGART (754 540 euró, fű)