Tenisz: Muguruza menetel, Plísková kiesett Tokióban

MTI MTIMTI MTI
2017.09.22. 14:54
A világelső Garbine Muguruza simán nyert a Tokióban zajló kemény pályás női tenisztorna negyeddöntőjében pénteken.

A spanyol játékos 1 óra és 23 perc alatt, két sima játszmában bizonyult jobbnak a kilencedik helyen rangsorolt francia Caroline Garciánál, aki mindkét szettben kétszer bukta el saját szervajátékát. Muguruza ellenfele az elődöntőben a harmadik kiemelt dán Caroline Wozniacki lesz.

Nem jutott a négy közé a második helyen rangsorolt cseh Karolína Plísková, valamint az ötödik kiemelt szlovák Dominika Cibulková.

WTA-TORNA, TOKIÓ (890 100 dollár, kemény pálya)
NEGYEDDÖNTŐ

Muguruza (spanyol, 1.)–Garcia (francia, 9.) 6:2, 6:4
Kerber (német, 7.)–Ka. Plísková (cseh, 2.) 7:6 (7–5), 7:5
Wozniacki (dán, 3.)–Cibulková (szlovák, 5.) 3:6, 7:6 (7–5), 3:1-nél Cibulková feladta
Pavljucsenkova (orosz)–Strycová (cseh) 5:7, 6:3, 6:1