Tenisz: majd' háromórás csata, Isner meccslabdákról fordított

2013.07.29. 00:45
John Isner győzelmével zárult az Atlantában megrendezett kemény pályás férfi tenisztorna. Az első helyen kiemelt amerikai versenyző a döntőben 6:7, 7:6, 7:6-ra nyert a másodikként rangsorolt dél-afrikai Kevin Anderson ellen – akinek a harmadik játszmában 6:5-nél két meccslabdája is volt –, így a 2010-es és a 2011-es elveszített finálét követően most megnyerte a viadalt.

A mérkőzés 2 óra 54 percen át tartott, a játékosok összesen 45 ászt ütöttek, és egyszer sem tudták elvenni egymás adogatójátékát.

Andersonnak 11 bréklabdája volt (abból kettő meccslabda), míg Isnernek csak egy, ám a rövidítésekben az amerikai teljesített jobban, ezzel pályafutása hetedik, idei második tornagyőzelmét ünnepelhette, a dél-afrikai versenyző pedig már a harmadik döntőjét veszítette el 2013-ban.

ATP 250-ES TORNA, ATLANTA (546 930 dollár, kemény pálya)
Isner (amerikai, 1.)–K. Anderson (dél-afrikai, 2.) 6:7, 7:6, 7:6