Tenisz: Kvitová ellenállhatatlan volt a vuhani döntőben

2016.10.01. 12:01
Petra Kvitová (jobbra) nem csak a szó szoros értelmében nőtt Dominika Cibulková fölé (Fotó: AFP)
A cseh Petra Kvitová 6:1, 6:1-re legyőzte a szlovák Dominika Cibulkovát a vuhani kemény pályás női tenisztorna döntőjében. A taskenti versenyt a szintén cseh Kristyna Plísková nyerte meg.

Kvitová egész héten remekelt, a nyolcaddöntőben három szettben nyert a világelső Angelique Kerber ellen, míg az elődöntőben 6:1, 6:2-re verte meg Simona Halepet.

A fináléban az első szervái után a pontok 96 százalékát megnyerte (24/25), kilenc ászt ütött, és mindössze 62 percre volt szüksége Cibulková legyőzéséhez.

A 26 éves cseh teniszezőnek ez volt az idei első döntője, egyben pályafutása 18. WTA-tornagyőzelme.

Taskentben a szintén cseh Kristyna Plísková diadalmaskodott, akinek ez volt az első WTA-döntője egyesben.

WTA-TORNA, VUHAN (2 288 250 dollár, kemény pálya)