Tenisz: Halep sima siker helyett szenvedve jutott tovább

2019.03.10. 21:43
Halep túljutott a harmadik fordulón is (Fotó: bnpparibasopen.com)
A vártnál nehezebben jutott tovább az Indian Wellsben zajló női tenisztorna harmadik fordulójából a világranglista második helyén álló Simona Halep. A román teniszező egy óra ötven perces csatában 7:6, 7:5-re verte meg az ukrán Katerina Kozlovát.

Halep a saját dolgát nehezítette meg azzal, hogy az első szettet 5:3-as vezetésről csak rövidítésben nyerte meg, de a második játszmában ennél is merészebb volt, hiszen 5:2-es előnye után három játékot is elveszített, a döntő pillanatban azonban nem remegett meg a keze.

„Köszönöm mindenkinek, aki eljött, és segített kiharcolni a győzelmet. Mindig nagyon izgulok, amikor nagy tornán szerepelek, de mindent elkövetek, hogy jól menjen a játék. Korábban sohasem játszottam még ellenfelemmel, nehezen találtam meg a saját ritmusom” – nyilatkozta a mérkőzés után Halep.

Hozzátette, emlékszik a 2015-ös menetelésére, amikor megnyerte a tornát. „Remélem, hogy meg tudom ezt ismételni idén, de nem szeretnék nyomást helyezni magamra. Nincsenek nagy elvárásaim.”

Miután tavaly elődöntőt játszott (ott a japán Oszaka Naomi búcsúztatta), legalább a legjobb négy közé el kellene jutnia, hogy megvédje a világranglistapontjait.

A férfiaknál a svájci Roger Federer két szettben bizonyult jobbnak a német Peter Gojowczyknál, a 4. helyen kiemelt svájci a legjobb 32 között majd a Fucsovics Márton (29.)–Stan Wawrinka (svájci) párharc továbbjutójával találkozik.

WTA-TORNA, INDIAN WELLS (9 035 482 dollár, kemény pálya)