Tenisz: Goffin sorozatban 20. sikerével újra tornagyőztes

NSO/MTI NSO/MTINSO/MTI NSO/MTI
2014.08.02. 15:34
David Goffin a csodás kitzbüheli trófeával (Fotó: MTI)
A belga David Goffin sorozatban aratott 20. győzelmével megnyerte a kitzbüheli salakpályás tenisztornát.

Az előző hetekben három challengertornán diadalmaskodó David Goffin Kitzbühelben is megállíthatatlannak bizonyult. A döntőben már sorozatban a 20. győzelmét aratta, miután szetthátrányból megverte az osztrák Dominic Thiemet.

A 23 éves belga teniszező – aki a világranglista 78. helyezettjeként kezdte a hetet – pályafutása első ATP-trófeáját szerezte meg.

A nyertes 40 720 euróval (12.7 millió forint) lett gazdagabb, míg Thiem – akinek szintén ez lett volna az első ATP-sikere – azzal vigasztalódhat, hogy a ranglistán a tornákat szervező ATP előrejelzése szerint a 43. pozícióba lép előre, ez pedig pályafutása legjobb helyezése lesz. Goffin személyében hét év óta az első belga győztest avatták ATP-tornán.

ATP 250-ES TORNA, KITZBÜHEL (426 605 euró, salak)