Tenisz: nagy reménységünk megszorította a favorit spanyolt

2019.02.17. 22:22
A világranglista 311. helyén álló Gálfi Dalma számára a selejtező 1. fordulójában ért véget a budapesti női tenisztorna, mivel döntő szettben kikapott az elsőként rangsorolt orosz Natalja Vihljancevától (109.).

Az első szettben nem látszott meg a világranglistán lévő több mint 200 helyes differencia, a magyar lány 4:4-nél elvette ellenfele adogatását, majd kiszerválta a szettet (4:6). A második felvonás egyoldalúra sikert, az orosz 6:1-gyel egalizált, sőt a döntő szettben is brékelt 2:2-nél, és elhúzott 5:3-ra.(4:6). A második felvonás egyoldalúra sikert, az orosz 6:1-gyel egalizált, sőt a döntő szettben is brékelt 2:2-nél, és elhúzott 5:3-ra.

Gálfinak a meccsben maradásért kellett adogatnia, majd, miután ezt megtette, fogadnia is, de ezt is sikerrel megoldotta, így 5:5-nél már a vezetésért szerválhatott. Ekkor azonban újra elbukta az adogatását, majd a meccset is (7:5).

Arn Grétára (443.) sem várt könnyű mérkőzés, hiszen ellenfele közel 300 hellyel előzte meg a ranglistán (151.). Az első adogatásukat mindketten hozták, ezt követően viszont hét brék is volt, és hiába vezetett már 5:4-re a grúz Ekaterina Gorgodze, a magyar játékos megfordította a szettet (7:5). Arn a második játszmában az elveszített adogatását követően egy brékkel még egyenlített, ezt követően viszont sorozatban öt játékot bukott el (1:6).

Ez sem szegte azonban a kedvét, és az újabb brékháborút ezúttal ő törte meg: 3:2-es előnyénél két fogadópontot is hárítva hozta az adogatását, majd az újabb sikeres fogadása után kiszerválta a továbbjutást (6:2)!

Érdekesség, hogy a mérkőzésen összesen 18-szor brékeltek a felek, és csak kilencszer hozták az adogatásaikat.

A 17 éves Nagy Adrienn a Fed-kupában játszotta első felnőttmérkőzését, így WTA-tornán most először léphetett pályára, ellenfele pedig a világranglista 134. helyén álló Paula Badose Gibert volt. Az elején a 3. helyen rangsorolt spanyol játékos került fölénybe, rögvest brékelni tudott, míg Nagy nyolc fogadóesélyt is kihasználatlanul hagyott, így elbukta az első szettet (3:6).

A második felvonás sem indult jól, az idén a junioroknál párosban Australian Opent nyerő fiatal magyar játékos újra elbukta adogatását, és bár 1:2-nél visszabrékelt, 3:3-nál megint elveszítette. A szett- és brékhátrány sem törte meg ugyanakkor, és noha 6:5-ös előnyénél fogadóként nem élt a szettlabdájával, a rövidítésben 6–1-nél újabb öthöz jutott, és gyorsan egyenlített is (7:6, 7–1). A döntő játszmában aztán már nem volt kérdés, 2:2 után már csak a spanyol nyert játékot, így a papírformának megfelelően ő jutott tovább (2:6).

Eddig hazai részről két játékos főtáblás: a világranglistán 118. Stollár Fanny az amerikai Madison Brengle (97.), Bondár Anna (224.) pedig a román Sorana Cirstea (92.) ellen kezd a 32 között.

WTA-TORNA, BUDAPEST (250 000 dollár, kemény pálya)