Tenisz: szetthátrányból fordítva győzött Fucsovics Münchenben

2019.05.01. 19:10
Fucsovics Márton újabb háromszettes meccset nyert meg Münchenben (Fotó: AFP)
A világranglista 35. helyén álló Fucsovics Márton bejutott a müncheni férfi tenisztorna negyeddöntőjébe, mivel a 2. fordulóban szetthátrányból legyőzte a brazil Thiago Monteirót (111.). Ellenfele a nyolc között a 3. helyen kiemelt Marco Cecchinato (19.) lesz.

A két játékos első fordulós továbbjutását össze sem lehet hasonlítani, hiszen Fucsovics Márton háromórás meccsen, rövidítésben győzte le a döntő szettben 5:3-ra is vezető olasz Lorenzo Sonegót, míg Thiago Monteiro két nagyon sima játszmában (6:1, 6:1) kiütötte a hazai Jan-Lennard Struffot.

Kettejük első összecsapása az adogatók fölényével indult, az első szettben csupán egyszer volt a fogadónak esélye, ám 2:2-nél Fucsovics mindhárom bréklabdáját hárította ellenfele, így jöhetett a rövidítés. Ebben a balkezes brazil 1–1 után állva hagyta riválisát (6:7, 1–7).

Ez nem törte meg Fucsovicsot, két sima adogatójátékkal kezdett, majd bár a harmadikban 15:40-nel nyitott, innen is fordítani tudott. A magyar játékos 4:3-as előnyénél a negyedik fogadóesélyét értékesítve a játszmáért adogathatott, ezzel pedig brékcsata vette kezdetét, amelyből ő jött ki jobban (6:4).

A döntő szett előtti ugrókötelezés sem törte meg a lendületét, villámgyorsan ellépett 3:0-ra, innentől meg már nem is engedte ki a kezéből a győzelmét (6:3).

Ellenfele a nyolc között a 3. helyen kiemelt Marco Cecchinato (19.) lesz, akit tavaly Pekingben (6:4, 6:2) és Münchenben (7:6, 6:1) is legyőzött.

ATP 250-ES TORNA, MÜNCHEN (586 140 euró, salak)