Tenisz: Fucsovics maratoni meccsen, 10–8-as rövidítésben nyert

2019.04.29. 17:17
Fucsovics Márton maratoni mérkőzésen jutott tovább Münchenben (Fotó: AFP)
A világranglistán 35. helyen álló Fucsovics Márton óriási küzdelemben, valamivel több mint háromórás meccsen 7:5, 4:6, 7:6 (10–8)-ra legyőzte a döntő szettben már 5:3-re is vezető olasz Lorenzo Sonegót (69.).

A mérkőzés nem az adogatók magabiztos játékaival indult, az első négy gémben egyaránt volt fogadóesély, de csak Sonego élt vele, ezzel 3:1-re ellépett, majd 4:2-re is vezetett. Ezt követően sorozatban három játékot nyert meg Fucsovics, aki 6:5-ös előnyénél újra brékelt, így lezárta az első felvonást (7:5).

A másodikban is az olasz brékelt először 2:2-es állásnál, s bár a magyar rögvest egyenlíteni tudott, 4:4-nél újra elbukta szervajátékát, ez pedig a játszmába került (4:6).

A döntő szettet parádésan indította Sonego, az első kilenc labdamenetet megnyerte (0:2), de 1:3 után Fucsovics is nyert egyhuzamban nyolc pontot, így egyenlített (3:3). Ekkor azonban az olasz újra brékelt, 5:3-as előnyre tett szert, így Fucsovicsnak a mérkőzésben maradásért kellett adogatnia. Ezt sikerrel megtette, sőt a fogadás is összejött, majd az újabb jó adogatással már ő vezetett, Sonego azonban rövidítésre mentette a meccset (6:6).

Itt a magyar játékosé volt az első minibrék, ellépett 3–1-re, de a térfélcserére már 3–3-mal mentek a felek, és ellenfele adogathatott. A hullámvasút nem ért véget, Fucsovics ismét kétpontos előnyre tett szert (5–3), amelyet Sonego annullált (5–5). A harmadik minibrékkel a magyar játékos meccslabdához jutott, de nem tudta hozni az adogatását, 7–6-nál pedig fogadóként nem tudott élni az esélyével. 8–7-nél újra adogatóként volt meccslabdája, aztán 9–8-nál újra fogadóként, ez utóbbival pedig már lezárta a meccset (7:6, 10–8).

„Ami a mai mérkőzés kulcsa volt, hogy az alapvonalról nagyon stabil ellenfelemmel tudtam tartani a tempót, és volt bátorságom agresszívan gyorsítani, ritmust váltani. Végig ott voltam fejben, pontról pontra játszottam és a tenyeresemmel tudtam irányítani. A fonák keresztem jól működött, s időnként az egyenest is bevállaltam. Nem láttam még a statisztikát, de úgy érzem, jól ment az adogatás. Elfáradtam, de lesz időm regenerálódni” – vélekedett Fucsovics Márton a Facebook-oldalán.

Ellenfele a nyolcaddöntőben a keddi Thiago Monteiro (111.)–Jan-Lennard Struff (48.) összecsapás győztese lesz.

ATP 250-ES TORNA, MÜNCHEN (586 140 euró, salak)
EGYES, 1. FORDULÓ

Fucsovics (magyar, 8.)–Sonego (olasz) 7:5, 4:6, 7:6 (10–8)
Daniel (japán)–Humbert (francia) 6:4, 6:4

Búcsúzott a hatodik helyen kiemelt Alex De Minaur az 586 ezer euró (185 millió forint) összdíjazású estorili salakpályás férfitorna első fordulójában. A világranglistán 27. ausztrál játékost három szettben győzte le a portugál Joao Domingues (214.).