Tenisz: Fucsovics döntő szett rövidítésben kapott ki Sanghajban

2018.10.09. 13:57
Fucsovics Márton a meccs végén nem boldogult a szerváival (Fotó: AFP)
A sanghaji kemény pályás férfi tenisztorna 2. fordulójában a világranglista 42. helyén álló Fucsovics Márton maratoni csatában, döntő szett rövidítésben kikapott német Peter Gojowczyktól (68.).

Fucsovics Gojowczykkal eddig kétszer találkozott, az idei genfi torna döntőjében Marci győzött 6:2, 6:2-re, míg három évvel korábban, a US Open selejtezőjében Gojowczyk diadalmaskodott 6:2, 6:0-ra.

Ezt a meccset sem kezdte rosszul a magyar fiú, a két adogatását hozva 2:1-es előnyénél négy labdája is volt a brékhez, de ellenfele mindegyiket hárította, majd lendületből megnyert három játékkal 4:2-re ellépett – sőt, 0:40-nel kezdett fogadóként. Fucsovics innen megfordította ezt a gémet, de a szettet már nem tudta (4:6).

A második felvonás elején aztán már összejött a brék, sőt 3:0-s előnyénél újabb fogadóesélye volt. Ezzel azonban már nem élt, pillanatokkal később pedig már 3:3-at mutatott az eredményjelző. Ezt követően fej fej mellett haladtak, és bár Marci 5:4-nél 15:30-cal, 6:5-nél 0:30-cal kezdett, Gojowczyk mindkétszer kiszerválta a szettben maradást és végül a rövidítést. Itt ismét a magyar játékos került előnybe (2–0), ekkor még tudott egyenlíteni ellenfele, 4–2 után viszont már nem rontott adogatóként, 6–3-nál három szettlabdához jutott és már az elsővel egyenlített (7:6, 7–3).

Gojowczyk a döntő felvonásban rendkívül magabiztos adogatójátékokkal kezdett, az első két gémben labdamenetet sem veszített, de a következő kettőben is csak egyet-egyet. Fucsovics előtt 4:4-nél csillant fel először az esély a brékre, de hiába jutott háromszor is fogadóesélyhez, egyikkel sem tudott élni, így újra jöhetett a rövidítés. Az első pont még a németé lett, de a következő négy a magyaré, aki így 4–1-re ellépett. Viszont innentől kezdve adogatóként egy pontot sem szerzett, így végül alulmaradt (6:7, 5–7).

„Nehéz volt ma tartani a lépést Gojowczykkal, végig nagyon jól játszott” – írta közösségi oldalán Fucsovics Márton a találkozót követően, s hozzátette, ellenfele nagyon jól szervált, jól adta vissza az adogatásokat, és lapos, erős ütésekkel keményen diktálta a tempót az egész mérkőzésen.

„Sokat futottam, nagyot küzdöttem, nagy meccs kerekedett belőle, ami sajnos nem az én javamra dőlt el a végén. Most egy kicsit fáj ez a vereség" – írta a magyar teniszező a Facebookon.

Fucsovics elárulta, néhány napig biztosan azon gondolkodik majd, mit csinálhatott volna másképpen, amikor a döntő szett rövidítésében 4–1-re vezetett.

„Sajnos a vállam is nagyon fáj már napok óta, úgyhogy remélem, az év hátralevő két versenyére kitart még és rendben lesz” – írta Fucsovics, aki idén még Bécsben és Párizsban lép pályára.

ATP 1000-ES TORNA, SANGHAJ (9 219 970 dollár, kemény pálya)
EGYES, 2. FORDULÓ

Gojowczyk (német)–Fucsovics (magyar) 6:4, 6:7 (3–7), 7:6 (7–5)
Djokovics (szerb, 2.)–Chardy (francia) 6:3, 7:5
Jarry (chilei)-Cilic (horvát, 5.) 2:6, 7:6 (8–6), 7:5
Ebden (ausztrál)–Thiem (osztrák, 6.) 6:4, 6:7 (8–10), 7:6 (7–4)

Gasquet (francia)–Mayer (argentin) 1:6, 6:2, 6:1
De Minaur (ausztrál)–Pospisil (kanadai) 6:4, 7:6 (7–4)
Baszilasvili (grúz)–Shapovalov (kanadai) 6:2, 6:2
Kukuskin (kazah)–Ramos Vinolas (spanyol) 6:4, 6:2

Babos Tímea szenzációsan kezdte a linzi női tenisztornát, az 1. fordulóban alig több mint egy óra alatt 6:1, 6:1-re kiütötte a 8. helyen kiemelt Donna Vekicet.

A világranglista 37. helyén álló horvát játékos simán megnyerte az első adogatását (0:1), de Babos egy maratoni gém során bréklabdát hárítva egyenlített, ettől pedig elképesztő lendületet kapott, alig fél óra alatt le is zárta az első szettet (6:1).

A folytatásban újra hamar brékelt, majd nyolc(!) fogadóesélyt is hárítva 3:0-ra módosította az állást. Ezzel gyakorlatilag meg is törte ellenfelét, aki végül egymást követő 11 játékot bukott el (6:1, 6:1).

Babos a második fordulóban páros partnerével, Kristina Mladenoviccsal vagy a 170. helyen álló Harriet Darttal csap össze.

WTA-TORNA, LINZ (250 000 dollár, kemény pálya)
EGYES, 1. FORDULÓ

Babos (magyar)–Vekic (horvát, 8.) 6:1, 6:1

Az első helyen kiemelt ukrán Elina Szvitolina magabiztos győzelmet aratott az első fordulóban Hongkongban. A világranglista ötödik helyezettje kedden az ausztrál Priscilla Hont (181.) győzte le két sima szettben, 71 perc alatt.

WTA-TORNA, HONGKONG (750 000 dollár, kemény pálya)

Szvitolina (ukrán, 1.)–Hon (ausztrál) 6:2, 6:3
Muguruza (spanyol, 4.)–Sorribes Tormo (spanyol) 6:3, 6:1
Vang Csiang (kínai, 6.)–Csang Ling. (hongkongi) 6:0, 6:2
Gavrilova (ausztrál, 7.)–Dijasz (kazah) 3:6, 7:5, 6:1
Hibino (japán)–Stosur (ausztrál) 6:3, 6:3
McHale (amerikai)–Csong (hongkongi) 6:7 (2–7), 6:2, 6:1
Bogdan (román)–Dolehide (amerikai) 6:7 (2–7), 6:3, 7:5
Niculescu (román)–Dzsabur (tunéziai) 4:6, 7:6 (7–0), 6:4