Tenisz: Fucsovics és Babos is rontott az új világranglistán

MTI MTIMTI MTI
2019.03.18. 10:21
Miamiban javíthat Fucsovics (Fotó: AFP)
Fucsovics Márton karriercsúcsához képest öt helyet rontva a 36. a férfi teniszezők legfrissebb világranglistáján, míg a nőknél Babos Tímea a 105. helyet foglalja el.

FÉRFI RANGSOR

A 27 éves nyíregyházi játékos legutóbb az Indian Wells-i tornán szerepelt, ahol 29. kiemeltként a második fordulóban kikapott a svájci Stan Wawrinkától. A folytatásban a miami szupertornán szerepel, amelyen újra kiemelt lesz, ismét a 29., s a második fordulóban kell majd pályára lépnie.

Dominic Thiem, aki az Indian Wells-i döntőben a 20-szoros Grand Slam-bajnok Roger Federert verte meg, négy helyet javítva már a negyedik, beállítva pályafutásának a legjobbját.

Magyar részről a 260. helyen álló Balázs Attila a lille-i kemény pályás challengertornán tér vissza a héten azután, hogy lábsérülés miatt augusztus óta nem versenyzett.

NŐI RANGSOR

Babos Tímea három helyet rontva a 105. a női teniszezők legfrissebb világranglistáján.

A 25 éves játékos – aki az 59. helyen kezdte az idényt – legutóbb egyesben és párosban is az első fordulóban búcsúzott Indian Wellsben. A folytatásban Miamiban lép pályára, ahol már nem fért fel a főtáblára, és a selejtezőben két győzelemre lesz szüksége ahhoz, hogy az elitmezőnybe kerüljön.

Babos a selejtezőben a svájci Stefanie Vögele ellen kezd, sikere esetén a 7. kiemelt észt Kaia Kanepi és a spanyol Paula Badosa Gibert mérkőzésének győztesével küzdhet meg a főtáblás szereplésért.

A Kaliforniában bravúrral győztes kanadai Bianca Andreescu a 60. helyről a 24-edikre jött fel a világranglistán, a kétszeres wimbledoni bajnok Petra Kvitova már a második, az Indian Wellsben döntős német Angelique Kerber pedig ismét a top 4 tagja.

Ami a párosrangsort illeti, a januárban Australian Open-döntős Babos egy helyet javítva a harmadik, míg a szombaton a guadalajarai challengertornán győztes Stollár Fanny nyolc helyet előrelépve a 81.