Tenisz: Federernek sima sikerrel lett meg a 100. tornagyőzelme

NSO/MTI NSO/MTINSO/MTI NSO/MTI
2017.06.25. 14:27
Roger Federer 92. egyéni ATP-tornagyőzelmét aratta (Fotó: AFP)
A korábbi világelső svájci Roger Federer sikerével ért véget a hallei férfi tenisztorna. A döntőben a 35 éves játékos csupán négy játékot engedett a hazai Alexander Zverevnek.

Federer parádésan kezdett, kétszer is elvette ellenfele adogatását, sajátjait pedig simán hozva 4:0-ra ellépett. Zverev ekkor 0:30-ról egy játékot még megmentett, de többre a svájci zseniális játéka miatt nem volt esélye (6:1).

A második felvonás elején aztán rögvest bréklabdához jutott a német, ezzel azonban nem élt, és 2:2 után Federer állva hagyta ellenfelét (5:2), és végül simán nyert (6:3).

A svájci sztár pályafutása 100. ATP-tornagyőzelmét aratta, ebből a 92.-et egyéniben – ezzel a harmadik helyen áll az örökranglistán Jimmy Connors (109) és Ivan Lendl (94) mögött.

ATP 500-AS TORNA, HALLE (1 966 095 euró, fű)
EGYES, DÖNTŐ

Federer (svájci, 1.)–A. Zverev (német, 4.) 6:1, 6:3

Az „öregek” hete volt ez, hiszen a hallei tornát Federer, a londonit pedig a szintén 35 éves Feliciano López nyerte meg. A spanyol a döntő szett rövidítésében mérkőzéslabdát is hárítva verte meg Marin Cilicet, és pályafutása hatodik tornagyőzelmét aratta. Füves pályán ez az első diadala, pedig korábban négyszer is döntőt játszott ezen a borításon, legutóbb egy hete Stuttgartban, remek formában várja tehát Wimbledont.

ATP 500-AS TORNA, LONDON (1 966 095 euró, fű)
DÖNTŐ

López (spanyol)–Cilic (horvát, 4.) 4:6, 7:6 (7–2), 7:6 (10–8)

A kétszeres wimbledoni bajnok Petra Kvitová nyerte a birminghami női tornát. A cseh teniszező a vasárnapi fináléban az ausztrál Ashleigh Bartyt győzte három játszmában.

A 27 éves Kvitovának ez volt az első döntője azóta, hogy tavaly megtámadták otthonában. December 20-án egy betörő késsel megsebesítette az ütőt fogó bal kezét, amelyen mind az öt ujja, valamint két ideg is megsérült, ezért meg kellett műteni. Végül májusban a Roland Garroson tért vissza.

WTA-TORNA, BIRMINGHAM (846 000 dollár fű)
Kvitová (cseh, 7.)–Barty (ausztrál) 4:6, 6:3, 6:2

A lett Anastasija Sevastova nyerte a mallorcai viadalt, a döntőben a német Julia Görgest győzte le három játszmában.

A 27 éves Sevastova pályafutása második tornagyőzelmét ünnepelhette, az elsőt még 2010-ben Oeirasban aratta.

WTA-TORNA, MALLORCA (250 000 dollár, fű)

Sevastova (lett, 2.)–Görges (német) 6:4, 3:6, 6:3