Tenisz: Federer nyolcadszor nyerte meg a bázeli tornát

MTI MTIMTI MTI
2017.10.29. 17:55
Roger Federer az ismerős bázeli trófeával (Fotó: AFP)
Roger Federer szetthátrányból legyőzte Juan Martín del Potrót a bázeli kemény pályás tenisztorna döntőjében. A 36 éves svájci játékos nyolcadik alkalommal nyerte meg a szülővárosában rendezett versenyt.

Az első játszmát rövidítésben még az olimpiai ezüstérmes argentin teniszező nyerte az első kiemelt svájci ellen. Federer azonban ezt követően már csak egyszer veszítette el az adogatását, s mivel emellett háromszor brékelt, 2 óra 33 perc alatt győzött szülővárosa tornáján.

A két teniszezőnek ez volt a 24. egymás elleni mérkőzése, a 19-szeres Grand Slam-tornagyőztes svájci klasszis 18–6-ra javította mérlegét a kétszeres bázeli bajnok Del Potróval szemben.

Federer idei hetedik, pályafutása 95. tornagyőzelmét ünnepelhette.

A döntő után a 36 éves svájci játékos közölte, nem indul el a jövő heti, párizsi versenyen, hanem a november 12-én kezdődő, évzáró londoni világbajnokságra készül.

ATP 500-AS TORNA, BÁZEL (2 291 860 euró, kemény pálya)