Tenisz: Federer megverte az olaszt, nyolcadszor győzött itt

2015.06.21. 15:33
Roger Federer két játszmában, 7:6, 6:4-re legyőzte az olasz Andreas Seppit a Halléban rendezett tenisztorna döntőjében, így nyolcadik alkalommal diadalmaskodott a németországi viadalon. Andy Murray győzött Londonban, míg Angelique Kerber Birminghamben.

Ez volt a svájci játékos negyedik tornagyőzelme idén a brisbane-i, dubai és isztambuli siker után.

ATP 500-AS TORNA, HALLE (1 696 645 euró, fű)
EGYES, DÖNTŐ

Federer (svájci, 1.)–Seppi (olasz) 7:6, 6:4

Andy Murray két meccset és egy tornát is megnyert ma (Fotó: Reuters)

Andy Murray két szettben legyőzte a szerb Viktor Troickit az 1.7 millió euró (533 millió forint) összdíjazású londoni füves pályás tenisztorna fináléjában.

Az elődöntőt már szombaton elkezdték, akkor azonban mindössze hat játékig jutottak a felek, 3:3-nál ugyanis az eső miatt félbeszakadt a találkozó.

Murray nagy napot zárt: az elődöntő után a délutáni fináléban két szettben diadalmaskodott a dél-afrikai Kevin Anderson fölött.

ATP 500-AS TORNA, LONDON (1 696 645 euró, fű)

K. Anderson (dél-afrikai)–Simon (francia, 7.) 6:3, 6:7, 6:3

A negyedikként rangsorolt Angelique Kerber három szettben nyert a hatodik helyen kiemelt cseh Karolína Plísková ellen a 731 ezer dollár (203 millió forint) összdíjazású birminghami füves pályás női tenisztorna döntőjében.

A német teniszező 2 óra 16 perc alatt múlta felül cseh vetélytársát, Charleston és Stuttgart után idei harmadik tornagyőzelmét aratva.