Tenisz: Federer másodszor nyert idén 1000-es tornát

2014.10.12. 12:38
Roger Federer az idén másodszor nyert ATP 1000-es tornát (Fotó: Reuters)
A harmadik helyen kiemelt Roger Federer két szoros szettben (7:6, 7:6) legyőzte a francia Gilles Simont a Sanghajban rendezett kemény pályás férfi teniszverseny döntőjében, így az idén másodszor diadalmaskodott ATP 1000-es tornán.

STOSUR MEGVÉDTE CÍMÉT

Megvédte címét a hölgyek oszakai versenyén az első helyen kiemelt Samantha Stosur, aki a döntőben két szettben verte meg Zarina Dijaszt. A kazah játékos az első játszmában szerválhatott a szettért, a rövidítésben pedig játszmalabdái is voltak, de a legfontosabb labdamenetek végén az ausztrál teniszező örülhetett. Stosur 2009 és 2013 után harmadszor diadalmaskodott a Japánban rendezett tornán.

Pályafutása első WTA-tornagyőzelmét aratta az amerikai Alison Riske, miután a tiencsini viadal fináléjában két játszmában felülmúlta a 17 éves, US Open-negyeddöntős svájci Belinda Bencicet.

A cseh Karolína Plísková megszerezte karrierje harmadik egyéni WTA-tornagyőzelmét, miután a linzi verseny fináléjában 6:7, 6:3, 7:6-ra megverte az olasz Camila Giorgit.

Az idén már az ötödik döntőjét játszó Karolína Plísková a döntő szettben 5:1-es vezetésről engedte vissza Giorgit, akinek 6:5-nél mérkőzéslabdája is volt. Az olasz azonban nem élt a lehetőséggel, a tie-breaket pedig 7–4-re a 22 éves cseh teniszező nyerte meg. Európában most nyert először WTA-tornát, korábban Kuala Lumpurban és Szöulban diadalmaskodott.

A mérkőzés első játéka után brékelőnybe kerülő francia játékos 5:4-nél adogathatott az első szett megnyeréséért, de megremegett, és elbukta a szervagémjét – pedig addig bréklabdáig sem hagyta eljutni esélyesebb svájci ellenfelét.

Federer 6:5-nél fogadóként két szettlabdához jutott, de Simon megfordította a gémet, majd a rövidítésben 6–5-nél ő is kiharcolt egy játszmalabdát, ám ő sem használta azt ki. Az idei ötödik ATP 100-es tornadöntőjét játszó svájci végül a maga javára billentette a mérleg nyelvét a rövidítésben.

A második játszma csendesen csordogált, amikor Simon 6:5-nél fogadóként két szettlabdához jutott, de Federer hárította azokat, majd a végjátékban magasabb sebességi fokozatba kapcsolt, s sorozatban öt pontot megnyerve 7–2-re hozta ezt a rövidítést is.

A 33 esztendős svájci – aki sorozatban ötödször múlta fölül francia riválisát – pályafutása 39. ATP 1000-es tornadöntőjében a 23. sikerét aratta, az idén pedig a kisebb versenyekkel együtt a negyedik győzelmét könyvelhette el. Federer először diadalmaskodott Sanghajban.

ATP 1000-ES TORNA, SANGHAJ (3 849 445 dollár, kemény pálya)