Tenisz: Federer esélyt sem adott a 18 éves horvátnak

2015.02.27. 15:38
Roger Federer (képünkön) és Novak Djokovics idén először találkozik egymással (Fotó: Reuters)
A címvédő Roger Federer 56 perc alatt 6:2, 6:1-re megverte az Andy Murrayt búcsúztató horvát Borna Coricot a dubai kemény pályás tenisztorna elődöntőjében. A hatszoros győztes svájci kiválóság a fináléban a világelső Novak Djokoviccsal találkozik, aki három játszmában múlta felül a negyedik kiemelt Tomás Berdychet.

NADAL KÉT LÉPÉSRE VILAS REKORDJÁTÓL
Ferrer elképesztő fordítással győzött.

Ha a hálónál 13 pontból kilencet megnyerő, a 18 esztendős Coricot ötször brékelő Federer a döntőben öt ászt üt, feljegyezheti pályafutása 9000. fogadhatatlan szerváját – most tart 8995-nél.

A svájci játékos a szombati döntőben Novak Djokovicsal csap össze, aki három játszmában verte meg Tomás Berdychet – pedig a 6:0-s első szett után nem úgy nézett ki, hogy a meccs több mint két óráig tart majd.

A világelső szerb a második játszmában is brékelőnybe került (2:1), de a cseh teniszező rögtön visszavette elveszített adogatójátékát, és bár 5:3-nál még nem tudta kiszerválni a szettet, 6:5-nél ismét brékelte Djokovicsot. A harmadik játszmában a dubai versenyt eddig négyszer (2009, 2010, 2011, 2013) megnyerő első kiemelt 2:2-nél brékelt, az előnyt pedig nem is engedte ki a kezéből.

Djokovics pályafutása során 18. alkalommal, sorozatban ötödször verte meg a legutóbbi két évben finalista Berdychet, aki a 2011-es elődöntőben és a 2013-as döntőben is kikapott a szerbtől.

A szombati fináléban Djokovics és Federer 37. alkalommal csap össze egymással – jelenleg 19–17-re a svájci vezet.

A 2012-es és 2013-as győztes Viktorija Azarenka 2:6, 6:2, 6:4-re legyőzte a hetedik kiemelt Venus Williamset a hölgyek dohai tornájának elődöntőjében – a fehérorosz játékos ötödik nekifutásra először verte meg amerikai ellenfelét.

A korábbi világelső Azarenka a döntőben Lucie Safárovával találkozik, aki harmadszor is két játszmában múlta felül a spanyol Carla Suárez-Navarrót.

Safárová és Azarenka sikere azt jelenti, hogy a 731 ezer dollár összdíjazású viadal döntőjét két nem kiemelt versenyző játssza.

ATP 500-AS TORNA, DUBAI (2 503 810 dollár, kemény pálya)