Tenisz: Federer a miami döntőben is legyőzte Nadalt

2017.04.02. 20:48
Roger Federer 6:3, 6:4-re legyőzte Rafael Nadalt a Miamiban megrendezett kemény pályás tenisztorna döntőjében.

A mostani mérkőzés előtt 23–13 volt az egymás elleni mérlegük Rafa Nadal javára, a spanyol azonban a legutóbbi három meccsüket elbukta, a 2014-es Australian Open elődöntője óta nem verte meg Roger Federert. A svájcinak ez mindössze a negyedik döntője volt Miamiban, igaz kettőt megnyert a korábbi háromból, a spanyol viszont mind a négy korábbi miami fináléját elveszítette.

Az első játszmában Federernek hat, Nadalnak négy bréklabdája volt, de csak előbbi tudott kihasználni egyet, 6:3-ra megnyerte ezzel a szettet.

A másodikban 3:3-nál még megmenekült a spanyol, 4:4-nél viszont elbukta az adogatását, a remekül játszó Federer pedig nem adott esélyt neki az egyenlítésre.

Federernek 2006 óta először sikerült a „napfényes duplázását”, azaz hogy Indian Wells után Miamiban is elhódítsa a trófeát, összesen pedig már a 91. ATP-tornagyőzelmét aratta.

ATP 1000-ES TORNA, MIAMI (7 913 405 dollár, kemény pálya)