Tenisz: elismerés – lovaggá ütötték Andy Murrayt

2019.05.16. 20:45
Lovaggá ütötték csütörtökön Andy Murrayt, a britek kétszeres wimbledoni bajnok teniszezőjét.

A Buckingham-palotában tartott csütörtöki ünnepségen a ceremóniamester azt mondta: Sir Andy Murray a teniszben nyújtott teljesítményéért és jótékonysági tevékenységéért kapja az elismerést.

A játékost, aki szerdán ünnepelte 32. születésnapját, a trónörökös, Károly herceg ütötte lovaggá.

„Nagyon büszke vagyok – mondta később Murray. – Legszívesebben magammal hoztam volna a gyermekeimet is, de még túl kicsik. Az emlékérmet viszont megmutatom majd nekik, amikor hazaérek.”

Murray és felesége két kislányt nevel, az idősebb hároméves.

A kétszeres olimpiai bajnok, háromszoros Grand Slam-győztes, volt világelső játékos csípőproblémái miatt idén a visszavonulás gondolatával foglalkozott, januárban meg kellett operálni, ám jelenleg úgy tűnik, visszatérhet a pályára.

Legfrissebb hírek

Pegula döntő játszmában legyőzte Szabalenkát a berlini elődöntőben

Tenisz
2026.06.20. 17:41

Gyász: elhunyt Szikszay András, a legendás Csonti

Tenisz
2026.06.19. 20:01

Fritz lesz Marozsán következő ellenfele a hallei tenisztornán

Tenisz
2026.06.17. 15:58

Fucsovics Márton az első fordulóban búcsúzott a londoni tenisztornától

Tenisz
2026.06.16. 14:25

Stollárék párosa meccslabdákról fordítva verte meg az első kiemeltet Berlinben

Tenisz
2026.06.16. 13:21

Gálfi Dalma kiesett a berlini tenisztorna selejtezőjében

Tenisz
2026.06.15. 12:49

Bondár és Gálfi javított, Udvardy és Fucsovics rontott a tenisz-világranglistán

Tenisz
2026.06.15. 10:14

Bondár Anna nem jutott főtáblára Nottinghamben

Tenisz
2026.06.14. 16:06
Ezek is érdekelhetik