Tenisz: Djokovicsra Federernek sem volt ellenszere

2015.05.17. 18:19
Roger Federer legyőzése után Novak Djokovics újra intim közelségbe kerülhetett a római trófeával (Fotó: AFP)
A címvédő Novak Djokovics nyerte meg a római salakpályás tenisztornát, miután a döntőben 6:4, 6:3-ra legyőzte Roger Federert. A nőknél Marija Sarapova diadalmaskodott az olasz fővárosban.

Lendl–Connors, Becker–Edberg 35-35

Djokovics és Federer 39. alkalommal csapott össze egymással (a meccs előtt 20–18-ra Federer vezetett), így ez a párharc már csak négy mérkőzéssel számlál kevesebbet, mint az open érában első helyen álló Djokovics–Nadal párosítás.

Federer az első szettben alig nyert pontot fogadóként, 4:4-nél viszont bréklabdához jutott. Nem tudott élni a lehetőséggel, nem úgy Djokovics, aki a következő játékban elvette a svájci adogatását (6:4).

A második játszmában szintén egy brék döntött. Federer rögtön az első szervajátékát elbukta, és ezután már nem tudott javítani.

A LEGTÖBB ATP 1000-ES (ÉS A KORÁBBAN ANNAK MEGFELELŐ BESOROLÁSÚ) TORNÁT MEGNYERŐ TENISZEZŐK
10

Djokovics ezzel 20–19-re szépítette a Federerrel szembeni mérlegét, és kettejük közül neki sikerült megszereznie a 24. tornagyőzelmét ATP 1000-es viadalon, összesen pedig már az 53. versenyét nyerte meg – Rómában negyedszer diadalmaskodott.

A női döntőben az orosz Marija Sarapova két és fél óra alatt szetthátrányból fordítva győzte le a spanyol Carla Suárez-Navarrót. Utóbbi a kilencedik WTA-döntőjére készült. Eddig csupán egyszer nyert, és most úgy tűnt, sikerülhet a második, mivel a római finálé első szettjét 6:4-re hozta Sarapovával szemben.

Az orosz teniszezőnő kezdte jobban a második játszmát, 3:1-re és 5:3-ra is vezetett, s bár utóbbi állásnál elvesztette az adogatását, így is nyert 7:5-re. A harmadik szettre nagyon elfáradt Suárez-Navarro, ennek köszönhetően orosz riválisa könnyedén, 6:1-re győzött. Marija Sarapova pályafutása 35. WTA-tornagyőzelmét aratta.

Marija Sarapova a római verseny megnyerése után (Fotó: Reuters)

ATP 1000-ES TORNA, RÓMA (3 830 295 euró, salak)