Tenisz: Djokovics ötödször nyerte meg a párizsi tornát

2019.11.03. 16:20
Djokovics idei ötödik tornagyőzelmét ünnepelhette (Fotó: AFP)
Novak Djokovics 6:3, 6:4-re legyőzte a kanadai Denis Shapovalovot a párizsi 5.8 millió euró összdíjazású férfi tenisztorna döntőjében. A 32 éves szerb idei ötödik tornagyőzelmét aratta.

Denis Shapovalov játék nélkül került a párizsi torna döntőjébe, miután az elődöntő előtti bemelegítés során Rafael Nadal megsérült, így a 20 éves kanadai idei második tornadöntőjére készülhetett – az elsőt októberben megnyerte Stockholmban.

Most viszont nem az izraeli születésű, orosz származású, a Bahama-szigeteken élő kanadai sikerét ígérte a közös múlt, tekintettel arra, hogy Novak Djokovics eddigi mindhárom mérkőzésüket megnyerte, s idén már negyedszer csaptak össze.

Ezúttal is a szerb kiválóság diadalmaskodott, mégpedig viszonylag gyorsan: mindkét játszmában egyszer vette el ellenfele adogatását, s előbb kereken 30, majd 38 perc alatt nyerte meg a két szettet.

Djokovics ezzel idei ötödik tornagyőzelmét aratta.

ATP 1000-ES TORNA, PÁRIZS (5 791 280 euró, kemény pálya)