Tenisz: Djokovics egyesben nyert, Fucsovics párosban kiesett

2019.03.10. 07:23
Fucsovics Márton párosban az első meccsén kiesett Indian Wellsben (Fotó: AFP, archív)
Fucsovics Márton az argentin Guido Pella oldalán két játszmában kikapott a Jean-Julien Rojer, Horia Tecau holland, román kettőstől az Indian Wells-i kemény pályás Masters-torna páros versenyének első fordulójában.

A találkozó mindössze 49 percig tartott.

Fucsovics egyesben hétfő hajnalban kezdi meg szereplését Indian Wellsben, a helyi idő szerint vasárnapi programban a 3-as pálya harmadik mérkőzését vívja majd a svájci Stan Wawrinkával, hozzávetőlegesen 0.30 óra körül.

A sztárok közül Novak Djokovics és Alexander Zverev már bejutott a harmadik fordulóba, Borna Coric, Sztefanosz Cicipasz és az acapulcói versenyt megnyerő Nick Kyrgios viszont kiesett. A szerb világelső az amerikai Bjorn Fratangelo megverésével az 50. győzelmét aratta Indian Wellsben, ennél több meccset egyetlen másik Masters-tornán sem nyert.

A versenyen korábban ötször diadalmaskodó Djokovics a legjobb 32 között a német Philipp Kohlschreiberrel játszik, akivel szemben 8–1 a mérlege.

A 18 esztendős kanadai Félix Auger-Aliassime két szettben megverte az Australian Open-elődöntős, dubai döntős Sztefanosz Cicipaszt, ezzel élete első győzelmét aratta top 10-es játékos felett.

A harmadik kiemelt Alexander Zverev egy órát sem töltött a pályán, szlovák ellenfele, Martin Klizan ugyanis a második játszma elején, szett- és brékhátrányban bokasérülés miatt feladta kettejük találkozóját. A tavalyi elődöntős Borna Coricot örökifjú honfitársa, a 20 ászt ütő Ivo Karlovic búcsúztatta.

A nőknél Venus Williams 2 óra 27 perces csatában, 4:6, 0:3-ról, a második játszmában dupla brékhátrányból fordított Petra Kvitová ellen. A 38 éves amerikai és az idei Australian Openen döntőt játszó cseh kiválóság mind a hét eddigi meccse három szettben dőlt el.

ATP 1000-ES TORNA, INDIAN WELLS (9 314 875 dollár, kemény pálya)