ATP-vb: Alexander Zverev hatodjára már legyőzte Nadalt

MTI MTIMTI MTI
2019.11.11. 22:36
Alexander Zverev két játszmában verte meg Rafael Nadalt (Fotó: AFP)
Sztefanosz Cicipasz két játszmában legyőzte Danyiil Medvegyevet hétfőn a férfi tenisz ATP-világbajnokság második napján. Az Andre Agassi-csoport másik mérkőzésén Alexander Zverev is két szettben győzött, a címvédő német játékos a világelső spanyol Rafael Nadalt verte meg.

CICIPASZ–MEDVEGYEV

A görög játékos – aki a találkozó során egyszer sem veszítette el adogatójátékát – az első szettet rövidítésben nyerte meg, míg a másodikban 4:4-nél brékelte US Open-döntős orosz ellenfelét, mielőtt kiszerválta az 1 óra 43 perces összecsapást.

NADAL–ZVEREV

A két játékos első öt meccsét egyaránt megnyerő Rafael Nadal az első két adogatását még hozta, 2:1-es előnyét követően viszont Alexander Zverev sorozatban hét játékot nyert meg (2:6, 0:2). Ezt követően a spanyol már nem rontott saját szervánál (bár 1:3-nál bréklabdát kellett hárítania), de mivel Nadalnak egy fogadóesélye sem volt a meccsen, így vereséggel kezdett (2:6, 4:6).

ATP WORLD TOUR FINALS, LONDON (9 000 000 dollár, kemény pálya)