Tenisz: Babos maratoni meccsen maradt alul

2016.07.27. 02:31
Bejutott a nyolcaddöntőbe az 5. helyen kiemelt cseh Tomás Berdych a Torontóban zajló férfi tenisztornán, miután a 2. fordulóban szetthátrányból fordítva legyőzte a horvát Borna Coricot.

Babos Tímea több mint két és fél óra küzdelem után, döntő szett rövidítésben kikapott az amerikai Vania Kingtől a montreali női tenisztorna 1. fordulójában.

A világranglista 44. helyén álló magyar játékos az első adogatását 0:40-ről megfordítva még megnyerte, ezt követően viszont legközelebb a második játszma második szervajátékát sikerült hozni, így nem meglepő módon elveszítette az első szettet (4:6).

Ráadásul a másodikat is brékhátrányban kezdte, majd fordulat következett be a meccsben: az első 12 játékból csupán hármat nyertek meg az adogatók, a következő ötöt viszont magabiztosan hozták. Babos 4:3-as előnyénél a hatodik fogadóeséllyel élve az egyenlítésért adogatott, és bár 0:40-nel kezdett, az első játszmalabdáját kihasználta (6:3).

A döntő felvonásban King kezdett jobban, 3:1-es vezetése után viszont Babos három játékot nyert meg egyhuzamban, és 4:3-nál adogathatott. Amerikai ellenfele azonban rögvest visszabrékelt, és mivel egyikük sem hibázott, jöhetett a rövidítés. Egy korai minibrékváltás után fej fej mellett haladtak a felek egészen 5:5-ig, akkor azonban Babos rontott, ez pedig a kiesésével járt (6:7).Babos Tímea több mint két és fél óra küzdelem után, döntő szett rövidítésben kikapott az amerikai Vania Kingtől a montreali női tenisztorna 1. fordulójában.

„Nem úgy ment a játék, ahogy szerettem volna, de küzdöttem, ahogy bírtam. Menni kell tovább, holnap már edzések sora, készülök a következő hétre” – írta Babos a meccs után a hivatalos Facebook-oldalán.

ATP 1000-ES TORNA, TORONTO (4 691 730 dollár, kemény pálya)