Tenisz: Balázs és Piros is készül a visszatérésre

2019.10.11. 11:43
A Davis Kupa-válogatott két teniszezője, Balázs Attila és Piros Zsombor egyaránt felépült sérüléséből, és készül a visszatérésre.

A világranglistán 135. Balázs legutóbb egy hónapja, az ukránok ellen 3–2-re megnyert budapesti DK-osztályozón játszott, melynek utolsó mérkőzésén kétnapos csatában gyűrte le ellenfelét. Azóta viszont talpsérülés hátráltatta.

„A Davis Kupa után egy hónapot hagytam ki, de már minden rendben van. Ha felférek az október 21-én kezdődő bécsi torna selejtezős táblájára, akkor ott indulok, utána Pozsonyban lesz egy challenger-versenyem. Ezt követően még egy tornát tervezek ebben az évben” – jelentette ki a szövetség honlapján.

A 31 éves teniszező arról a korábban megfogalmazott céljáról, hogy ranglistás helyezése révén felférjen a januári Australian Open főtáblájára, elmondta:

„Mivel a pontszerző időszakból kimaradt ez az egy-másfél hónap, így vérmes reményeim nincsenek. Örülnénk, ha sikerülne, de ha mégsem, akkor sem dőlünk a kardunkba, és megyünk tovább. Azt, hogy a melbourne-i kvaliban elindulok-e, nem tudom megmondani.”

Az ATP-rangsor 415. helyén álló Piros Zsombor részleges bokaszalag-szakadást szenvedett a szeptemberi Davis Kupa-találkozó előtt, így csak a pálya mellől biztatta társait a Sport11 Központban.

„Kőkeményen edzek, túlvagyok a rehabilitáción, és szerencsére minden rendben van a bokámmal. Érzem, hogy kezdek formába lendülni” – fejtette ki a 19 éves Piros, aki a következő hetekben kisebb csehországi és tunéziai tornákon indul.

Legfrissebb hírek

Alcaraz a cincinnati tornát is kihagyja, kétséges a US Open-részvétele

Tenisz
22 órája

Szabalenka a kötelező nemi vizsgálat mellett érvelt

Tenisz
2026.08.04. 14:09

Bondár két játszmában legyőzte Kalinyinát Torontóban

Tenisz
2026.08.03. 19:53

„Nőtt a versenyzői létszám az elmúlt öt évben, de így is kevesen teniszeznek hazánkban” – Sávolt Attila

Tenisz
2026.08.03. 18:19

Marozsán Fábián hat helyet rontott a világranglistán

Tenisz
2026.08.03. 09:57

Tavaly óta profi, ő lett a hatodik, aki ilyen fiatalon ATP-tornát nyert

Tenisz
2026.08.02. 12:52

Hewitt fia megnyerte első főtáblás mérkőzését a washingtoni tenisztornán

Tenisz
2026.07.29. 11:20

Bondár Anna húsz helyet javított a tenisz-világranglistán

Tenisz
2026.07.27. 10:17