Tenisz: Balázs Attila hét meccslabdáról fordított Umagban

M. D.M. D.
2019.07.16. 21:45
Balázs Attila bravúros fordítással jutott tovább (Fotó: Török Attila, archív)
Balázs Attila hét meccslabdát hárítva, 6:0, 6:7, 7:6-ra legyőzte a szabadkártyás horvát Viktor Galovicot az umagi salakpályás tenisztorna első fordulójában, ezzel két év után ismét meccset nyert külföldi ATP-torna főtábláján.

Két év után ismét a horvátországi Umagban jutott fel külföldi ATP-torna főtáblájára Balázs Attila, aki a selejtezőben az egyik hazai versenyzőt, Admir Kalendert (6:0, 6:3), valamint a német Rudolf Mollekert (6:2, 6:4) verte meg. A magyar teniszezőre a főtábla első fordulójában egy újabb horvát, a világranglistán 197. Viktor Galovic várt.

Balázs az első játszmát 18 perc alatt 6:0-ra behúzta, a másodikban viszont már korántsem volt ennyire egyszerű feladata, 4:4-nél három bréklabdát kellett hárítania. A szett rövidítésben ért véget, 5–5-nél Balázs két pontra volt a meccs megnyerésétől, ám a horvát 7–5-tel egyenlített.

A döntő játszmában Balázs – aki jelenleg 208. az ATP rangsorában – 4:3-nál brékhátrányba került, Galovic 5:3, 40–15-nél két meccslabdához jutott, ám a magyar versenyző megfordította a játékot. Megtette ezt 4:5, 15–40-nél is, újabb két mérkőzéslabdát hárítva.

A legnehezebb pillanatok azonban csak ezután következtek, de Balázs 5:6, 0–40-ről is visszakapaszkodott, és hét meccslabda kivédésével kiharcolta a tie-breaket.

A végjátékban Balázs 0–2-ről 4–2-re fordított, aztán 4–4-nél ápolást kért a bal combjára. Ezzel sikerült megzavarnia az egyébként sem magabiztos Galovicot, aki a következő két labdamenetben kettőt rontott, majd Balázs egy szép fonák elütéssel befejezte a találkozót, amely 2 óra 41 percig tartott.

A magyar teniszező Damir Dzumhur legyőzésével két éve is túljutott az első fordulón, David Goffinnel azonban a következőben nem bírt. Idén a szerb Filip Krajinovics (58.) ellen valamivel talán könnyebb – de semmiképpen sem könnyű – feladat várhat rá a második körben.

ATP 250-ES TORNA, UMAG (586 140 euró, salak)