Tenisz: Babosék kiestek; Fucsovics nyert Wimbledonban

NSO/MTI NSO/MTINSO/MTI NSO/MTI
2015.06.23. 13:47
A wimbledoni férfi tenisztorna selejtezőjének 1. fordulójában Fucsovics Márton két szettben legyőzte az argentin Maximo Gonzálezt.

A magyar játékost a világranglistán 50 hellyel megelőző (ő a 115., Fucsovics a 165.), kilencedik kiemelt argentin hamar brékhátrányba került az első szettben, de 5:2-es hátránya után egyenlíteni tudott, miközben három játszmalabdát is hárított.

Fucsovics 6:5-ös előnyénél azonban újabb három szettlabdához jutott, és összességében az ötödikkel már élni is tudott.

A második felvonás elején aztán kis híján elveszített adogatását, de miután megfordította a játékot 2:1-es előnyénél ismét brékelt, 5:2 után pedig ezúttal már nem jött González visszakapaszkodása, és egy újabb sikeres fogadójátékkal Fucsovics továbbjutott (7:5, 6:2).

A wimbledoni tornát 2010-ben a juniorok mezőnyében megnyerő Fucsovics számára még két akadályt kell leküzdeni a főtáblára kerüléshez.

Babos Tímea és Kristina Mladenovic
duója meglepetésre már az első fordulóban kiesett az angliai Eastbourne-ben zajló, 731 ezer dollár (203 millió forint) összdíjazású füves pályás női tenisztorna párosversenyében.

A harmadik helyen kiemelt magyar, francia kettőst a Csan Jüng-jen, Cseng Csie tajvani, kínai páros győzte le kedden két szettben, 1 óra 18 perc alatt.

ANGOL NEMZETKÖZI BAJNOKSÁG, WIMBLEDON (26 750 000 font, fű)
FÉRFI EGYES, SELEJTEZŐ, 1. FORDULÓ

Fucsovics (magyar)–M. González (argentin, 9.) 7:5, 6:2

WTA-TORNA, EASTBOURNE (731 000 dollár, fű)
PÁROS, 1. FORDULÓ

Csan Jüng-jen, Cseng Csie (tajvani, kínai)–Babos Tímea, Kristina Mladenovic (magyar, francia, 3.) 7:6 (7–5), 6:3