Tenisz: Babos kikapott kazah ellenfelétől Strasbourgban

NSO/MTI NSO/MTINSO/MTI NSO/MTI
2018.05.22. 18:17
Babos Tímea döntő játszmában maradt alul (Fotó: AFP, archív)
Babos Tímea után Jani Réka is a nyolcaddöntőben esett ki a strasbourgi női tenisztornán. A rémálomszerű kezdés után a második szettben időnként alaposan megszorongatta a szlovák Dominika Cibulkovát, de végül két játszmában kikapott.

Nem indult fényesen a meccs Babos számára, hiszen bár 1:1-nél még négy bréklabdát hárítva hozta az adogatását, a következőt már elbukta, és 3:5-nél a szettben maradásért kellett adogatnia. A következő két gémben hat játszmalabdája is volt a világranglistán 53. helyen álló Dijasznak, de a magyar játékos nem adta fel, és 6:5-re már ő vezetett! Ellenfele simán egyenlített, a rövidítésben pedig 5–1-re ellépett, és a hetedik szettlabdájával már élt – 67 perc alatt lezárva a felvonást (6:7, 2–7).

A 24 éves kazah lány lendületben maradt, egy bréklabdát hárítva hozta az adogatását, majd elvette Babosét (0:2), ám jött az újabb fordulat, a magyar teniszező egymás után négy játékot húzott be (4:2), és bő fél óra alatt egyenlített (6:4).

A döntő felvonás hasonlóan indult, Dijasz bréklabdát hárítva hozta a saját, aztán elvette ellenfele adogatását, majd a fogadók pillanatai következtek; Babosnak hiába volt 3:2-nél esélye egyenlíteni, nem tudott élni a lehetőséggel, az egyre nagyobb esőben pedig kazah ellenfele hamar 5:2-re ellépett. A világranglistán 37. magyar két meccslabdát még kivédett, a harmadikat viszont már nem tudta, így 2 óra 50 perces küzdelemben Dijasz jutott a nyolc közé (2:6).

Jani Rékának (535.) gyakorlatilag 500 helyes differenciát kellett volna ledolgoznia a 2016-os WTA-világbajnok szlovák Dominika Cibulková (36.) ellen, ez pedig a meccs elején egyáltalán nem akart összejönni, az első 14 labdamenet mindegyike – és az első 22-ből 20 – a favorité lett, és hamar ellépett 5:0-ra. A magyar játékosnak a becsületgém összejött az első szettben, de a szlovák a második játszmalabdájával már élt (1:6).

A második szett lényegesen jobban, egy sikeres Jani-adogatással indult, és bár ezúttal is hamar brékhátrányba került (1:3), 3:2-es Cibulková-előnynél fogadólabdához jutott és egyenlített (3:3). A magyar játékos ebben a játszmában lényegesen nagyobb ellenállásra késztette ellenfelét, még egy gémet meg is nyert (3:5-nél, meccslabdát hárítva), de végül a szlovák örülhetett (4:6).

WTA-TORNA, STRASBOURG (250 000 dollár, salak)
NŐI EGYES, NYOLCADDÖNTŐ
Cibulková (szlovák, 5.)–Jani Réka (magyar) 6:1, 6:4
Dijasz (kazah)–Babos Tímea (magyar, 6.) 7:6, 4:6, 6:2

Párosban már a nyitó fordulóban búcsúzott Stollár Fanny a nürnbergi salakpályás tenisztornán. A női viadalokat szervező WTA honlapjának beszámolója szerint az amerikai Varvara Lepchenkóval az oldalán a 16 között 63 perc alatt kapott ki az Aljona Fomina, Michaela Honcová orosz, szlovák duótól.

A 19 éves magyar játékos egyesben a világranglista 27. helyen álló kínai Csang Suaj bravúros legyőzésével kezdett, a nyolcaddöntőben a brit Heather Watson lesz az ellenfele.

WTA-TORNA, NÜRNBERG (250 000 dollár, salak)
PÁROS, NYOLCADDÖNTŐ

Aljona Fomina, Michaela Honcová (orosz, szlovák)–Stollár Fanny, Varvara Lepchenko (magyar, amerikai) 6:1, 6:3

Fucsovics Márton csak három játékot veszítve győzte le az ötödik helyen kiemelt, a világranglistán 36. helyen tanyázó spanyol Albert Ramos-Vinolast Genfben. A férfiversenyeket szervező ATP honlapjának beszámolója szerint a találkozó 1 óra 20 percig tartott.

A világranglistán 60. magyar teniszező a nyolcaddöntőben az amerikai Frances Tiafoe-val (61.) találkozik. Fucsovics hétfőn párosban kezdte a szereplést a svájci viadalon, ott már negyeddöntős.

A negyedik helyen kiemelt David Ferrer sima vereséget szenvedett a 16 között. A 36 éves spanyol játékos, akinek az első fordulóban nem kellett játszania, a német Peter Gojowczyktól kapott ki kedden, méghozzá úgy, hogy mindössze hat játékot nyert a meccsen.

ATP 250-ES TORNA, GENF (501 345 euró, salak)
EGYES, NYOLCADDÖNTŐ
Gojowczyk (német)–Ferrer (spanyol) 6:2, 6:4
1. FORDULÓ
Fucsovics–Ramos-Vinolas (spanyol, 5.) 6:1, 6:2
Johnson (amerikai, 6.)–Copil (román) 7:6 (7–4), 6:3
Rosol (cseh)–Vesely (cseh) 2:6, 7:6 (8–6), 7:6 (7–4)

Az első helyen kiemelt Dominic Thiem magabiztos győzelmet aratott a lyoni nyolcaddöntőben. Az osztrák a spanyol Roberto Carballés Baenát verte két játszmában.

ATP 250-ES TORNA, LYON (501 345 euró, salak)
Thiem (osztrák, 1.)–Carballés Baena (spanyol) 6:2, 6:4
García-López (spanyol)–Hemery (francia) 7:6 (7–4), 6:3