Tenisz: Babos Tímea a döntő szettben 4:1-ről kapott ki

2014.04.15. 14:00
Babos Tímea vereséget szenvedett, így kiesett a Kuala Lumpur-i női teniszversenyen. A magyar versenyzőt a cseh Krystina Plísková győzte le 7:6, 3:6, 6:4 arányban.

A 20 éves magyar játékos az első játszmát 1 óra 1 perc alatt szettlabdáról elvesztette a cseh Kristyna Plísková elleni keddi összecsapáson, ám ezt követően szép játékkal fordított (6:3), és a harmadik játszmában 1:0-ra vezetett, amikor félbeszakították a találkozót eső miatt.

A nagyjából négyórás esőszünet után Babos háromszor is bréklabdához jutott, de egyiket sem tudta kihasználni, így a cseh ellenfél – akinek ikertestvére is érdekelt a viadalon – egyenlített. Aztán Babos adogatásánál Plísková is elszúrt három bréklabdát. 2:1-nél Babos viszont kihasználta első lehetőségét a brékre, majd 4:1-re elhúzott. Két gémmel később ismét Babos adogatott, a cseh pedig 15:40-re is ment, ám a magyar lány egyenlíteni tudott. Hiába, mert Plísková ezt követő bréklabdáját kihasználta, s feljött 4:3-ra, majd 4:4-re.

Plísková nem érte be ennyivel, megint brékelt, majd saját adogatását simán behúzta, s ezzel megnyerte a mérkőzést. Babos Tímeának tehát az első fordulóig tartott a malajziai verseny.

A mérkőzés 2 óra 34 percig tartott (az esőszünetet nem számolva), Babos 11 bréklabdából csak négyet tudott kihasználni, saját adogatásainak csupán feléből tudott pontot szerezni.

WTA-TORNA, KUALA LUMPUR (250 000 dollár, kemény pálya)