Tenisz: Babos simán nyert, egyesben is elődöntős

2018.02.02. 13:33
Babos Tímea szépen menetel Tajvanon (Fotó: AFP)
Babos Tímea 6:1, 6:3-ra nyert a lengyel Magda Linette ellen a tajpeji kemény pályás tenisztorna negyeddöntőjében.

A világranglistás helyezésük alapján nincs nagy különbség a két játékos között (Babos a 45., Linette a 60.), eddigi egyetlen összecsapásukat azonban a soproni teniszező nagyon simán, 6:2, 6:1-re nyerte meg, ráadásul ez a mérkőzés idén januárban volt, Sencsenben.

Visszatérve a kínai nyelvterületre Babos újabb teniszórát adott lengyel ellenfelének, az első szettben legalábbis csak egy játékos volt a pályán (6:1).

A másodikban valamivel nagyobb ellenállást tanúsított Linette, de így sem tudta szorossá tenni a meccset. Babos az elődöntőben a kínai Vang Ja-vannal találkozik (152. a világranglistán), aki 6:4, 6:0-ra verte meg a szebb napokat látott Eugenie Bouchard-t.

„Egyértelmű, már fáradok és fáradt vagyok. Rengeteg mérkőzésem volt ezen a hosszú túrán. Remélem, hogy még két nap vár rám ezen a versenyen" – összegzett honlapján Babos.

„Sok időt töltök a fiziónál, hogy rendben legyek, de készen állok a szombati feladatokra" – tette hozzá a 24 éves játékos.

A magyar játékos nem unatkozik majd szombaton, hiszen a páros verseny elődöntőjében is pályára lép.

WTA-TORNA, TAJPEJ (226 ezer dollár, kemény pálya)