Tenisz: Babos ötödjére már legyőzte a szlovént

2016.04.25. 17:50
Babos Tímea készülhet a második fordulóra Marokkóban (Fotó: AFP, archív)
Babos Tímea 6:3, 6:7, 6:1-re legyőzte a szlovén Polona Hercogot a rabati salakpályás teniszverseny első fordulójában.

Babos Tímea a korábbi négy egymás elleni mérkőzésüket elbukta Hercoggal szemben (sőt csak egy szettet nyert ezeken), most viszont ötödik kiemeltként ő számított esélyesnek, a világranglistás helyük alapján is (40., illetve 91.).

Az első játszmában 3:1-ről még egyenlíteni engedte szlovén ellenfelét, 3:3 után viszont már nem veszített több játékot.

A második szettben 6:5-nél a győzelemért adogatott Babos, ám nem járt sikerrel. A tie-breakben négy játszmalabdát hárított, ám 10–8-ra Hercog nyerte meg a rövidítést, így jöhetett a döntő felvonás.

Ebben már nem volt kérdés, ki a jobb, a magyar játékosnak kis túlzással minden bejött, 6:1-gyel zárta le a meccset. A második fordulóban, azaz a nyolcaddöntőben a brit Laura Robson vagy a marokkói Gita Benhadi lesz az ellenfele.

WTA-TORNA, RABAT (226 750 dollár, salak)