Tenisz: Babos megnyerte az első szettet, aztán összeomlott

2017.03.24. 19:42
Pauline Parmentier volt az agresszívabb, ő nyert
A 24. helyen kiemelt Babos Tímea 6:7, 6:2, 6:0-ra kikapott a francia Pauline Parmentier-től a Miamiban zajló kemény pályás tenisztorna 2. fordulójában.

Az első fordulóban erőnyerő Babos Tímea rövidítésben megnyerte az első szettet (a tie-breakben csak egy pontot vesztett el), ezt követően azonban nagy fordulatot vett a mérkőzés. A második játszmában 4:2-re vezetett Parmentier, amikor eső miatt nagyjából egyórás szünetre kényszerültek a felek.

Ez nem volt elég arra, hogy Babos rendezze a gondolatait, sőt a francia a folytatásban már játékot sem engedélyezett ellenfelének.

„Sajnos túl röviden játszottam, ebből pedig az ellenfelem tudott támadni és gyorsítani. Ráadásul nagy szél is volt a meccsen. Ebben a szélben pedig az agresszívabb teniszező jön ki jobban a labdamenetekből. Ez ma nem én voltam” – nyilatkozta a magyar játékos a babostimea.hu-nak.

WTA-TORNA, MIAMI (6 993 450 dollár, kemény pálya)