nemzetisport.hu 2017.03.24 19:42 Frissítve: 2017.03.24 20:49

Tenisz: Babos megnyerte az első szettet, aztán összeomlott

A 24. helyen kiemelt Babos Tímea 6:7, 6:2, 6:0-ra kikapott a francia Pauline Parmentier-től a Miamiban zajló kemény pályás tenisztorna 2. fordulójában.

Pauline Parmentier volt az agresszívabb, ő nyert

Az első fordulóban erőnyerő Babos Tímea rövidítésben megnyerte az első szettet (a tie-breakben csak egy pontot vesztett el), ezt követően azonban nagy fordulatot vett a mérkőzés. A második játszmában 4:2-re vezetett Parmentier, amikor eső miatt nagyjából egyórás szünetre kényszerültek a felek.

Ez nem volt elég arra, hogy Babos rendezze a gondolatait, sőt a francia a folytatásban már játékot sem engedélyezett ellenfelének.

„Sajnos túl röviden játszottam, ebből pedig az ellenfelem tudott támadni és gyorsítani. Ráadásul nagy szél is volt a meccsen. Ebben a szélben pedig az agresszívabb teniszező jön ki jobban a labdamenetekből. Ez ma nem én voltam” – nyilatkozta a magyar játékos a babostimea.hu-nak.

WTA-TORNA, MIAMI (6 993 450 dollár, kemény pálya)
2. FORDULÓ

Parmentier (francia)–Babos (magyar, 24.) 6:7, 6:2, 6:0

2018.09.16 23:19:34

Tenisz GYŐRI FERENC

NS-VÉLEMÉNY. A nagy bravúrok által elért szint megtartásához Fucsovics Mártonra is szükség lesz.

2018.09.16 16:28:57

Tenisz HARMATH ÁKOS (közvetítés)

Piros Zsombor nem tudta megismételni pénteki teljesítményét, 3–2-es cseh győzelem.

2018.09.16 12:47:48

Tenisz KLEIN RON (összefoglaló), HARMATH ÁKOS (közvetítés)

Valkusz Máté Jirí Vesely ellen lépett pályára és egy szettnyi jó játékot követően kikapott Jirí Veselytől.

2018.09.13 21:18:41

Tenisz MEZEI DÁNIEL

ALAPVONAL. Nemcsak én akartam látni az immár nemzetközileg is magasan jegyzett Fucsovicsot játszani, hanem sok-sok fiatal magyar teniszpalánta is. Akiknek ő a példaképe.

2018.09.12 21:28:27

A következő öt évben a Dorko nevű hazai márka öltözteti legjobbjainkat minden korosztályban.